Co to jest Literatura piękna
Baza wyszukanych haseł
 
Cytat
Demokracja: mówisz, co chcesz, robisz, co ci każą. Geoffrey Berry
Indeks podatki PIT Podróże PL podpisy gif
 
  Witamy

Oglądasz wypowiedzi znalezione dla zapytania: Co to jest Literatura piękna
Temat: Zielona Mila (m-book)
Zielona Mila

Autor: King Stephen (pseud. Bachman Richard)
Tytuł oryginalny: The Green Mile
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Seria wydawnicza: Literka
Rok pierwszego wydania: 1996
Rok pierwszego polskiego wydania: 1999

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora pt. "Skazani na Shawshank", toczy się w Ameryce lat 30. w środowisku więźniów oczekujących na wykonanie kary śmierci. W filmowej adaptacji książki, zrealizowanej jesienią 1999 roku przez Franka Darabonta, główną rolę zagrał Tom Hanks.

Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę, a dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykła mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.


KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Books corner
Najbardziej lubię książki odnoszące się do jakiś problemów społecznych, świata itp. Cenię sobie wielu Autorów. Ostatnio czytałem "Podatki, czyli rzecz o grabieży" Janusza Korwin Mikę, a także "Kościół, a wolny rynek" Woodsa. .. Na chwile obecną mam ochotę na "Gwiazdę i Krzyż", jak donosi nczas jest to książka, która opisuje kompleks Judaizmu wobec Chrześcijaństwa. Jakby Ktoś chciał to sklep wysyłkowy ncz dysponuje tą pozycją. Polecić mogę również "Aborcja - trzy punkty widzenia" i "prześladowania prześladowania", które pożyczyłem od kolegi, również UPRowca. obiecuje sobie również lekturę "Sporu o Globalizacje", słyszałem że to ksiązka, która się o niej bardzo pozytywnie wypowiada i ciekaw jestem jej treści.

Z literatury pięknej moim Ulubionym autorem jest Tom Clancy, ponieważ interesuje się okresem Zimnej wojny, a ksiązka to oczywiscie "Kardynał z Kremla". Dosyć podobało się mi też Polowanie na Czerwony Październik. Obiecuje sobie również kolejne pozycje, ale na chwile obecną opłaciłem prenumeraty gazet na rok 2009,wiec czekają mnie pilniejsze wydatki. Ale przeczytać muszę.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Religia monoteistyczna jako stosunkowo młoda religia
Norberfifer, Amerykanie uznawani są za bardzo religijny naród. W USA znajduje się ok. 80% chrześcijan, większość stanowią protestanci, jednak nie zmienia to faktu, że do sekularyzacji europejskiej Ameryce jest bardzo daleko. Jestem nawet zdolny powiedziec, że chrześcijaństwo odnosi tam bardzo duże sukcesy.

Co do Dawkinsa, osobiście gościa bardzo lubię, jego sposób wypowiadania się, argumentowania, rozmowy z innymi ludźmi, poczucie humoru. Dawkins sam przyznał, "walczy" dlatego z religiami, ponieważ "religie" próbują przeforsować takie nonsensy, jak uczenie w szkole o kreacjonizmie, inteligentnych projektach etc.

Powtórzę, jeszcze to co kolega wcześniej, reakcja kościoła wobec teorii ewolucji była jednoznaczna. Przypominają mi się teraz dzieła Szekspira, które też "podobno komuś ukradł", akurat do fascynacji literaturą piękną mi daleko, ale pogląd mam ten sam - bardzo sceptyczny. Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Potrzebna praca na polski !
Potrzebna mi praca na j.polski, około 2 strony a4. Temat:

" ,, Jakie wartości odkrywasz w literaturze pięknej? '' W swoich rozważaniach weź pod uwagę funkcji tekstów językowych. Odwołaj się do kilku tekstów literackich. "

Praca powinna być na poziomie pierwszej klasy liceum. Najlepiej jak ktos znajdzie/napisze niech pisze na pw !

Dziekuje Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: cechy literatury pięknej i liryki
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
cechy literatury pięknej i liryki
cechy literatury pięknej i liryki
cechy literatury pięknej i liryki
cechy literatury pięknej i liryki
cechy literatury pięknej i liryki
cechy literatury pięknej i liryki
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Cayuela J. - Wyznania czarownic

Biblioteczka wiedzy tajemnej

Jakie drogi prowadzą w świat magii? Zapisano całe biblioteki, próbując wytłumaczyć to zjawisko. Antropologowie i socjolodzy wędrowali w dżungle i niedostępne góry, aby zgłębić problem trwającej tysiąclecia mocy czarowników, owych niezwykłych istot, których doświadczenie sięga jakże starszych korzeni niż wiedza lekarzy czy kapłanów.
Moje poszukiwania szły jednakowoż w innym kierunku. Postanowiłem odnaleźć tych niezwykłych ludzi żyjących w aglomeracjach miejskich Ameryki Łacińskiej, terenu na sprawy magii najbardziej podatnego.
Gawędząc godzinami z kobietą-medium z Caracas, z kabalarką z Guayaquil, z jasnowidzącą z Bogoty i dwojgiem meksykańskich uzdrowicieli znajdywałem najbogatsze żyły latynoamerykańskiej literatury pięknej: Salvador Garmendia, Jorge Luis Borges, Gabriel Garcia Marquez. [z okładki]
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Knaak Richard A. - Dziedzictwo Krwi
Dziedzictwo Krwi

Autor: Knaak Richard A.
Tytuł oryginalny: Legacy of Blood
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Seria wydawnicza: Diablo (tom 1)
Średnia ocena książki: 3.95, książkę oceniło 41 użytkowników - zobacz szczegóły
Do BiblioNETki wprowadził(a): ShadowmageKUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: [RS] [AudioBook] Michael Blake - Tańczący z wilkami
Michael Blake - Tańczący z wilkami

Powieść Michaela Blake'a "Tańczący z Wilkami" w wersji audio, którą później zekranizowano pod tym samym tytułem.

Kategoria: Literatura piękna, dramat, przygoda
Czas trwania: 9 godzin 23 minuty 16 sekund
Format: MP3 48 kbps
Tłumaczenie: Wojciech Surman
Wydawnictwo Aramis (1991)
Czyta Zbigniew Zapasiewicz

Jest to opowieść z czasów wojny secesyjnej, opowiadająca o losach weterana porucznika Dunbara, wysłanego do opuszczonego fortu na granicy kraju. Porucznik jest zadowolony pomimo brakującego mu towarzystwa. W czasie pobytu doprowadza do stanu używalności swoją tymczasową siedzibę. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się indiańskie plemię Siuksów. Bohater postanawia złamać przysięgę żołnierską i nawiązuje pomimo niechęci przybyszy przyjazny kontakt. Znajomość z Siuksami zamienia się w prawdziwą przyjaźń. Pomaga im w polowaniu na bawoły, czym uzyskuje ich szacunek i zaufanie. Czuje się wśród nich jak prawdziwy człowiek. Zakochuje się w białej kobiecie wychowanej przez Indian. Przez stanie się Tańczącym z Wilkami, traci całkowity kontakt ze światem „białych ludzi”. Pojawiający się w okolicy amerykańscy żołnierze, uważają go za zdrajcę i renegata.Rozmiar pliku: 187,2 MB
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Tomasz Lis - Co z tą Polską pdf


Co z tą Polską

Autor: Lis Tomasz
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura faktu

Bardzo emocjonalna, napisana z pasją i wielkim zaangażowaniem osobistym, poruszająca książka znanego dziennikarza telewizyjnego. Pisząc z potrzeby serca, a kierując się rozumem, Tomasz Lis analizuje obecną sytuacji Polski. Próbuje m.in. odpowiedzieć na pytania: jakie spustoszenia moralne poczyniły w nas zabory, wojna, system totalitarny ile w nas tkwi jeszcze komunistycznych pozostałości co się stało z naszym krajem w ostatniej dekadzie dlaczego nasza klasa polityczna jest w stanie rozkładu czy musimy być bezsilnymi obserwatorami powiększania się dystansu między niewielką grupą dobrze wykształconych uczniów i studentów i pozostałą częścią młodej generacji, która już na starcie przegrywa swoje życiowe szanse czy nasze media przeżywają okres świetności, czy też degrengolady.W ostatniej części książki Tomasz Lis szkicuje trzy możliwe scenariusze dalszego rozwoju sytuacji w Polsce.Nie bez kozery mottem książki jest cytat z Dantego: obudźmy się, nie stójmy z boku - obojętni.KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Historia Polski 930-2005 OD MIESZKA I DO ... [AUDIOBOOK]
Historia Polski 930-2005
OD MIESZKA I DO JANA PAWLA II


Format: mp3
Rozmiar: 577 MB
Czas trwania: 29h 55mOPIS:

Kompaktowa historia Polski na 30 CD wydana w 2005. Zestaw 30 plyt CD zawierajacych dzieje naszego panstwa (ok. 2000 minut) prezentowanych w zywy i atrakcyjny sposób przez wybitnych naukowców-historyków zwiazanych z uniwersytetami: warszawskim, torunskim, bialostockim i Instytutem Historii PAN (prof. Wojciech Falkowski, prof. Teresa Chyczewska-Hennel, prof. Jacek Staszewski, prof. Andrzej Szwarc, prof. Pawel Wieczorkiewicz, prof. Jerzy Eisler). Kazda z wypowiedzi zostala zilustrowana starannie dobranymi fragmentami dokumentów, kronik, pamietników, literatury pieknej, jak równiez oryginalnymi nagraniami glosów Józefa Pilsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wladyslawa Sikorskiego i innych. Wszystkie wypowiedzi naukowców ukladaja sie w logiczna, uporzadkowana chronologicznie calosc, co decyduje o poznawczym, popularyzatorskim charakterze dziela. Komplet stanowi znakomity material edukacyjny tak dla uczniów jak i dla osób szczególnie zainteresowanych historia, pragnacych rozwijac swoja wiedze z tego zakresu, a jednoczesnie nie majacych czasu na lekture.
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kod Leonarda Da Vinci - Dan Brown

Polska wersja ksiązki "Brown Dan - Kod Leonarda da Vinci"

Pass: krauzak


A oto książka "Kod Leonarda Da Vinci" w pdf po polsku.

Indżoj!!!!
Kod Leonarda Da Vinci - Dan brown (w wordzie)
Autor: Brown Dan
Tytuł oryginalny: The Da Vinci Code
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść

Typ pliku : PDF
Rozmiar : 9,57 MB (bajtów: 10 036 704)
Ilosc stron: 503

Fenomen wydawniczy ostatniego dwudziestolecia! Kontrowersyjny, znakomity thriller, który bije wszelkie rekordy popularności.


Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Robert Harris
Robert Harris - Vaterland.doc


Vaterland

Autor: Harris Robert
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: science fiction
Forma: powieść
Seria wydawnicza: Srebrna Seria [Amber]
Średnia ocena książki: 4.72, książkę oceniło 76 użytkowników - zobacz s

Noty wydawców i inne informacje


Robert Harris jest angielskim pisarzem i dziennikarzem, absolwentem Cambridge University. Kilka lat pracował w BBC, napisał też wiele artykułów do znanych i cenionych gazet angielskich, był komentatorem politycznym w "Obserwatorze". Jest autorem kilku książek, m.in. biograficznej opowieści o Adolfie Hitlerze.

"Vaterland" to jego debiutancka powieść, która przebojem wdarła się na szczyty list bestsellerów - przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Na jej podstawie nakręcono film.

"Vaterland" jest alternatywną historią świata, w którym Niemcy kierowani przez Adolfa Hitlera nie przegrywają drugiej wojny światowej, ale znajdują się w stanie "zimnej" wojny z aliantami. Po eksterminacji Żydów i Słowian oraz unormowaniu stosunków politycznych wewnątrz kraju Adolf Hitler zmierza do zawarcia historycznego porozumienia z Kennedym.

Fascynująca i przerażająca zarazem wizja tego, co mogłoby się zdarzyć, gdyby alianci nie pokonali Rzeszy.

http://uploadbox.com/files/SPLSD9LmaM
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Shaw Irwin Pogoda dla bogaczy
Autor: Shaw Irwin
Tytuł oryginalny: Rich Man, Poor Man
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieść

Powieść jednego z najpopularniejszych w Polsce pisarzy amerykańskich, autora "Młodych lwów" i "Lucy Crown", dzieje rodziny emigranta z Europy i jej wrastania w rzeczywistość amerykańską.

Ambicje Aksela Jordacha zaspokoiło dorobienie się piekarni, lecz jego dzieci pragną czegoś więcej. Aby swe cele zrealizować, muszą się wyrwać z domu. Rodzina się rozprasza, każdy z Jordachów po swojemu szuka miejsca w życiu: Rudolf w interesach i polityce, Gretchen w świecie teatru i filmu, Tom, niespokojny duch, popada wciąż w kłopoty...
http://uploadbox.com/files/dJDvHm4NTX
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Quinn Julia - Urodzinowy prezent .pdf
Quinn Julia - Urodzinowy prezent .pdf

Autor: Quinn Julia (właśc. Cotler Pottinger Julie)
Tytuł oryginalny: Brighter Than The Sun
Język oryginału: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: romans
Forma: powieść
Cykl: Siostry Lyndon (tom 2)
Seria wydawnicza: Romanse Sprzed Lat (tom 87)
Średnia ocena książki: 4.69, książkę oceniło 29
Noty wydawców i inne informacje


Rudowłosa energiczna Eleanor Lyndon już nie wierzy, że spotka odpowiedniego kandydata na męża. Prowadzi dom ojcu, wiejskiemu pastorowi, pomaga mu w wypełnianiu jego licznych obowiązków i to ją zadowala. Jednak los często płata figle. Pewnego dnia w czasie spaceru Ellie w niezwykły sposób poznaje bardzo przystojnego mężczyznę - spada on z drzewa prosto pod jej nogi. Nieznajomy dżentelmen przy upadku skręcił sobie nogę w kostce i dziewczyna postanawia mu pomóc. Szybko się okazuje, że jej podopieczny to Charles Wycombe, książę Billington, znany z bogactwa i wielkiej słabości do płci pięknej. Jakby nie dość było na ten dzień niespodzianek, książę składa zaskoczonej Eleanor propozycję małżeństwa...http://uploadbox.com/files/cU6DFHHFGG
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Stefan Żeromski - Rozdziobią nas kruki, wrony [AUDIOBOOK]


Stefan Żeromski - Rozdziobią nas kruki, wrony
Rozmiar: 10,2 MB
Czas trwania: 00:25:31
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: klasyka polska
Forma: opowiadanie/nowela

http://hotfile.com/links/5193858/00a28f9/Stefan_Zeromski_-_Rozdziobi_nas_kruki_wrony.mp3
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Sattler Veronica
Autor: Sattler Veronica
Tytuł oryginalny: Highland fire
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczn

Z pompatycznego świata londyńskiej arystokracji... poprzez namiętność odnalezioną w szkockich górach... po miłość płonącą ogniem pożądania... i zdrady!

Ona przybywa do Szkocji, by szukać ukrytego przed wiekami skarbu.
On zjawia się w tej dzikiej, lecz nieziemsko pięknej krainie, by szukać ukojenia.
Ona odnajdzie tajemniczego, przystojnego Amerykanina.
On – piękność o tycjanowskich włosach.
A może to on jest skarbem, a ona ukojeniem?


http://uploadbox.com/files/FD6L9Hlv93
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: [RS] Terry Pratchett - "Zimistrz"


Autor: Pratchett Terry
Tytuł oryginalny: Wintersmith
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy

Format: .rtf

Blurb:
Tiffany zrobiła jeden niewłaściwy krok, popełniła jeden drobny błąd… A teraz duch zimy się w niej zakochał. Daje róże i góry lodowe, wyznaje uczucie lawinami i obsypuje płatkami śniegu. Trudno to znosić, kiedy ma się trzynaście lat, ale jest to również trochę no… miłe. „Łojzicku!” A tak, klan Nac Mac Feeglów jest na miejscu, by pomagać i się wtrącać. Ale jeśli Tiffany nie znajdzie rozwiązania, może już nigdy nie przyjdzie wiosna…
KUNIEC
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Z nudów: dlaczego pingwin?


Tomek Rydzynski wrote:
Nieznacznie uśmiechając się pod nosem adas napisał(a):

| Jak wizytówka, to wizytówka - do czegoś zobowiązuje:) Co w takim razie z
| literatury współczesnej polecasz?

Ja się po pewnym namyśle zdecydowałem kupić "Sztukę podstępu" i akurat
jestem w trakcie czytania. Muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony.


zgadzam się, można przeczytać, ale jest bez rewelacji, ale pewnie
dlatego, że nie jest to literatura piękna - tylko poradnik techniczny
(socjo-) jak nie dać się nabrać lub jak nabierać innych

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: prosty graficzny download manager z możliwością wznawiania
W artykule <dcnuj8$ge@sklad.atcom.net.plWieslaw Kierbedz napisal(a):


Przepraszać nie będę - jak wspomniałem - w beletrystyce używa się często
mowy potocznej dla określenia charakteru bohatera, ale najpierw żeś
zaprzeczył, jakoby literatura piękna miała cokolwiek do rzeczy,


Nie napisałem, że literatura piękna nie ma nic do rzeczy, tylko, że
literatura piękna nie jest tym samym co artykuły na grupach
dyskusyjnych. To co w Usenecie jest dopuszczalne w literaturze
już niekoniecznie. Nie postawiłbym znaku równości między mową potoczną,
a błędem gramatycznym.


a teraz odwróciłeś kota ogonem (pomijając już stosowny akapit z
mojego listu).


Niczego nie odwracałem. Jedynie przyjąłem założenie, że mowa potoczna
to niekoniecznie błędy gramatyczne.


Szkoda, to, żem się wpuścił w tę dyskusję. Uwierz mi - żałuję.


Nie "wpuściłeś się" tylko sam tę dyskusję wywołałeś. Ale faktycznie,
są ciekawsze sposoby spędzania czasu niż czepianie się błędów
gramatycznych i mowy potocznej.

T.N.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jabadabadu !!!! :)))))))))

Edyta Wójcik napisala:

Wtedy moja uwaga byla skupiona
na okladkach filmow i baaardzo przystojnym sprzedawcy :)))

Ha,ha...nie dziwię się, też jestem jego fanką.
Ale akurat w ten dzień była jakaś bardzo nieuprzejma pani.


Szkoda. Jestem ciekaw, jaka ma orientacje? :P Moze
to bylo widac przy kupnie tych gazet? ;)

 "Lapidarium IV" Kapuscinskiego  :P

Pewnie okażę się strasznie zacofana, ale możesz mi
przybliżyć....co to jest?


 Najnowsza ksiazka genialnego dziennikarza Ryszarda
Kapuscinskiego. To jeden z niewielu dziennikarzy, ktory z powodzeniem
polaczyl reportaz z piekna literatura.
Opisuje bardzo ciekawie i przejrzyscie swiat, np. kraje b.
ZSRR ("Imperium"), problemy Trzeciego Swiata (Lapidarium
III i IV"), wspolczesnie media ("Lapidaria"), rzady cesarza Hajle
Sellasje, ktorych opis jest uniwersalny ("Cesarz").
Goraco polecam ksiazki tago autoa. ktory da mnie stoi on w
jednym rzedzie z Lemem, Szymborska, i Miloszem :)

Pozdrawiam!

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: leskowe reklamy
dziadzie zaszczycił(a) mnie tymi oto słowami:


a widzisz i tu mamy terminologiczną rozbieżność, którą od początku
podejrzewałem


przeszedłem się i mi w mózgu troche wiater powiał więc krótko
sprecyzuję swój pogląd

nie jestem wrogiem literatury feministycznej jeśli miałoby to znaczyć
wszystko co napisały kobiety o kobietach. - byłoby to idiotyczne, bo
nie wiem jakie ma niby dla tekstu znaczenie płeć autora - albo jest
dobry w tym co robi albo nie i to jest jedyna istotna sprawa.

   nie znoszę za to wszelakiej literatury z tezą co oznacza nie tylko
niechęć do programowego mickiewicza, wczesnej orzeszkowej i wczesnego
nowelistycznego prusa, ale i do Gretkowskiej i (niestety Oli) Dunin -
przyznasz, że jest to literatura z tezą. Ja uważam, że literatura z
tezą niszczy to co jest centrum samym literatury pięknej i dlatego tak
podawany mi obraz feminizmu (choć teraz boję się mówić to słowo) czy
tolernacji dla mniejszości zupełnie mnie odrzuca - tezy zostawmy
publicystyce!

dziadzie

ps. ja osobiście nie umiałbym rozpoznać i uargumentować, że jakaś
książka na pewno napisana jest przez kobietę, dlatego kategoria -
książki napisane przez kobiety wydaje mi sie zbędna. Ale to oczywiście
kwestia gustu.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: leskowe reklamy
Adela zaszczycił(a) mnie tymi oto słowami:


Czyli literatura z teza tez moze sie na cos przydac -- chocby do
pokazania ze innosc moze byc normalnoscia. (i tak powoli wracamy
do on-topicu grupy aph :-).


po pierwsze - ja również uważam, że jedną z najpięknieszycz cech
literatury jest to, że możemy ją różnie odbierać i komentować i to co
tu przywołałaś - mimo,że nie do końca się z tym zgadzam, ma dla mnie
znaczenie jako kolejna opinia.

Co do inności - przecież to jest jedna z głównych części 'tezy' Dunin -
propagowanie zachowań tolerancyjnych wobec mniejszości. Taka teza się
przdaje rzecz jasna ale nie o tym jest mowa czy to jest praktyczne
tylko czy to jest odkrywcze i świeże - IMHO - na takie dyskusje i tezy
jest miejsce poza literatura piekna:)

ale w duzej czesci sie z toba zgadzam

dziadzie

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Walentines :)) to chyba juz niedlugo :))

Użytkownik "Marcel Cegliński [happysad]" <ce@happysad.art.plnapisał w
wiadomości


tak sie zastanawiam.. czy naprzyklad roza... czerwona... to bedzie dobry
wybor ? Jak myslicie ?


To fakt ze to troche oklepane - wiadomo co oznacza ale jednak oklepane...


Bez wzgledu na to czy pojade do niej czy nie.. to i tak wysle do niej
kartke.. w zwiazku z czym ... chcilabym napisac w srodku cos "ladnego" ...


Trzeba siegnac do literatury pieknej .....nie masz w domu zadnej poezji?
Poprzegladaj w ciemno moze cos znajdziesz - a jak nie masz no to od czego
jest internet? Podejrzewam ze niepowinno byc problemow ze znalezieniem
czegos. Tylko jak znajdziesz nie podpisuj  ze to twoje dzielo bo plagiatorow
do babki nie lubia..
___Chcesz o tym porozmawiać? cara@gazeta.pl___

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: A ja mam sprawę... (dość długie)


"Robert Dybowski" <rdybow@poczta.fmwrote in message <news:a14u7i$m2$3@news.tpi.pl...
(...)
Tylko, że rozum jest IMHO(i nie tylko) tylko narzędziem w ręku ewolucji,
czymś w rodzaju trąby u słonia i ma na celu tylko przedłużenie gatunku, a
więc wszystko sprowadza się do rozmnażania i przeżycia.


Totez ja inaczej nie twierdze.  Ale jesli dzieki rozumowi powsciagne
instynkt, ktory kaze mi przekazac swoje geny powabnej zonie nerwowego
dresiarza, to dzieki temu bede mial okazje przekazywac geny dlugo i
szczesliwie.  Tak wiec rozum to bardzo przydatne narzedzie.  :)


| Polecam: Hoimar von Ditfurth - 'Duch nie spadl z nieba'.  Nie dosc, ze
| pouczajace, to jeszcze do tego zajebiscie ciekawie napisane - ciezko
| sie oderwac.

Postaram się to znaleźć w swojej bibliotece (chyba tego autora widziałem,
ale jescze zobaczę) - każda _dobrze_ napisana książka jest warta
przeczytania. Chyba, że masz to w formie elektronicznej...


Niestety.  :(   Jesli gdzies bys to dorwal, to prosze o info...  A tak
w ogole czy Ty (lub ktos na appa) posiadasz moze w formie elektr.
ciekawa literature o tematyce ateistycznej, sceptycznej,
popularnonaukowej?  Ja mam sporo literatury pieknej, przewaznie po
angielsku, czy ktos jest zainteresowany jedno- lub obustronna wymiana?

Bart Simpson

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: you are fading away....


"fata":

Stawiam na gwiazdy i inne ciała... niebieskie!;) To ich sprawka, ze tak
się
jakoś 'pokonfigurowały';)


wiedzialem! - moonbeams, wplyw ksiezyca...  ;-)


Czy jest na grupie astrolog?;) Chcialabym mieć
grafik takich nocy. Albo dni;) Albo... (jak szaleć to szaleć) i nocy i


dni;)

tia... i pewnie jeszcze nad niemnem ;-)
(btw: duzo tu literatury pieknej ostatnio...)


(Ha! To nie byla melisa!);)


zdecydowanie powinnas czytac to co napisane jest na opakowaniu - inaczej
zatrujesz sie kiedys!
miszczur-

---------
"widzialam juz kota bez usmiechu, ale usmiech bez kota zobaczylam po raz
pierwszy w zyciu" - Alicja

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kwiaty&bielecik ?

| witam
| powiedzcie mi kochani  jak kobieta odbierze takie slowa Adama Asnyka na
| bileciku z bukietem pieknych kwiatow ?:
|
| "posylam kwiaty- niech powiedza one

a może coś od czapy co nie zdradzi do końca Twoich intencji...

"Był czas mrusztławy, ślibkie skrątwy
Na wałzach wiercząc świrypły,
A mizgłe do cna boroglątwy
I zdomne świszczury zgrzypły."

"mój synu, Zabrolaka sie strzeż!
co szponem drze, w paszcz chapa
i dziubdziuba się boj! Zgrozliwego tez
unikaj Bandrochłapa!

swój miecz żarłacki jąłwszy w dłoń
na wrażych śmiardłków żarty,
Szedł w noc, trwał w dzień o pampamu pień
W ychliwych myślach wsparty."

i to nazywam piękną literaturą....

drA

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kwiaty&bielecik ?

| swój miecz żarłacki jąłwszy w dłoń
| na wrażych śmiardłków żarty,
| Szedł w noc, trwał w dzień o pampamu pień
| W ychliwych myślach wsparty."
|
| i to nazywam piękną literaturą....

chylę czoła :)
swoją drogą jakbym dostała kwiaty z takim poematem to bym była cała jego
:))))))
powyższe propozycje są dla mnie zbyt pretensjonalne...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: kwiaty&bielecik ?

Użytkownik Eleonor <eleono@gazeta.plw wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:bnt89b$gl@nemesis.news.tpi.pl...


| swój miecz żarłacki jąłwszy w dłoń
| na wrażych śmiardłków żarty,
| Szedł w noc, trwał w dzień o pampamu pień
| W ychliwych myślach wsparty."
|
| i to nazywam piękną literaturą....

chylę czoła :)
swoją drogą jakbym dostała kwiaty z takim poematem to bym była cała jego
:))))))
powyższe propozycje są dla mnie zbyt pretensjonalne...


heh, nie tylko dla ciebie, Ele :)

drA

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Gdy ojciec zdradza...

al4e napisał(a):


Maja wrote:

| | Że ten tego, przepraszam, że co???
| | Poważnie? Aż taki lęk przed samotnoscią?

| Z choinki się urwałaś??

| Jeśli tym jesteś zdziwiona to kiepski z Ciebie obserwator ludzi.

| Czy Ty w ogóle umiesz odczytywać ironię między wierszami???
| Jeśli nie, to kiepska z Ciebie czytelniczka.

aby popranie Ciebie odczytac to pisz moze tak jak rzeczywiscie uwazasz a
nie ironicznie. Poniewaz jak sama widzisz albo inni nie potrafia
odczytac Twojej ironi albo Ty nie potrafisz jej napisac :]

al4e


Zbytnio przyzwyczailiście się do emotikonów, a teraz normalnego
tekstu nie potraficie zrozumieć. :]
Dziwne, że nie umiecie czytać ze zrozumieniem i między wierszami.
Ludzie tak wykształceni jak Wy?
Widać w literaturze pięknej też powinny być emotikony, co dla
niektórych.;)

Pozdrawiam,
Maja

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Gdy ojciec zdradza...


Maja wrote:


[...]


Zbytnio przyzwyczailiście się do emotikonów, a teraz normalnego
tekstu nie potraficie zrozumieć. :]


a byla tam ironia?


Dziwne, że nie umiecie czytać ze zrozumieniem i między wierszami.


To prawda. To dziwne ,ze nie potrafi sie czytac slow Maji ze
zrozumieniem i miedzy wierszami. Sam nie mogem sobiem tegom wyjascic :]


Widać w literaturze pięknej też powinny być emotikony, co dla
niektórych.;)


:) ::] ;]


--


ponownie brak Tobie spacji :)

al4e

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Gdy ojciec zdradza...
Użytkownik Maja napisał:


Zbytnio przyzwyczailiście się do emotikonów, a teraz normalnego
tekstu nie potraficie zrozumieć. :]
Dziwne, że nie umiecie czytać ze zrozumieniem i między wierszami.
Ludzie tak wykształceni jak Wy?
Widać w literaturze pięknej też powinny być emotikony, co dla
niektórych.;)


Nie wiem na ile czytujesz literaturę piękną, ale z tego co ja czytuję to
"co autor ma na myśli" każdy odczytuje na swój sposób i na tym polega
właśnie Jej piękno i rozmowy późniejsze na jej temat.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Eldo - co jest?
Użytkownik "KSE-1":

| piekna literatura - szczwgolnie alchemik - ale drazni mnie delikatna
| indokrynackja chrzescijansko-religijna zawarta w kazdej jego ksiazce...

boga znajdziesz u niego na kazdym kroku.

ale pomijajac to - aktualnie jest tak, ze cokolwiek zostanie wydane
pod szyldem paulo coelho, staje sie od razu rynkowym hitem.
bez wzgledu na to co soba reprezentuje.

a szkoda...

/cisza

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Eldo - co jest?
cisza pisze, że:


Użytkownik "KSE-1":
| piekna literatura - szczwgolnie alchemik - ale drazni mnie delikatna
| indokrynackja chrzescijansko-religijna zawarta w kazdej jego ksiazce...
boga znajdziesz u niego na kazdym kroku.


ale możesz to widzieć na swój sposób (to d
o ciszy i KSE) - nie musisz
tego rozpatrywać pod kątem chrześcijaństwa


ale pomijajac to - aktualnie jest tak, ze cokolwiek zostanie wydane
pod szyldem paulo coelho, staje sie od razu rynkowym hitem.
bez wzgledu na to co soba reprezentuje.


a to już inna sprawa :)
ja tylko mam Alchemika - i na nim poprzestane...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Eldo - co jest?
Fri, 7 May 2004 01:01:14 +0200, na alt.pl.rec.muzyka.hiphop, s(00)mal
napisał(a):


| piekna literatura - szczwgolnie alchemik - ale drazni mnie delikatna
| indokrynackja chrzescijansko-religijna zawarta w kazdej jego ksiazce...

cos ty;)

Przeciez chrzescijanstwo opiera sie na wierze w to, ze silny bog da zycie
po smierci jesli tylko bedziemy chodzic do kosciolka, dawac na tace itp.


troche pieprzysz ale niech ci bedzie;)


Przeciez kazdy wie, ze Bog jest Dobry, ale slaby, a kazdy jest jego synem:)


yyyyy?

r.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: punk


| nie znam kursu tynfa wiec trudno mi ocenic

| T, R&A "Wyprawa na wyspy nonsensu"

| hehehe, sie wie, widze ze literatura ambitna nie jest ci obca:)

powiedzialbym nawet, ze literatura piękna


powinna byc lektura obowiazkowana studiach

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: punk


| hehehe, sie wie, widze ze literatura ambitna nie jest ci obca:)

| powiedzialbym nawet, ze literatura piękna

| powinna byc lektura obowiazkowana studiach

obok "Mein Kampf"


i Czerwonej Ksiazeczki Mao

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kacik_szczescia , Ksiazki po angielsku - ogromny wybor - www.swistak.pl
Witam,

Posiadam do sprzedania ogromny wybor ksiazek i komiksow
anglojezycznych.
Kazdy cos znajdzie dla siebie.

TEMATYKA : Fantastyka ( fantasy, science-fiction ) < Literatura piekna
( Horror, Klasyka, Kryminal, Literatura dziecieca - bajki, Obyczajowe,
Romans, Thriller, Naukowe, Poradniki, pozostale )

Autorzy popularni i nagradzani: King, Grisham, Christie, Norton ,
Andrews, Mary Higgins Clark, Dick Francis, Heinlein, Clarke, Salvatore,
i wiele wiele innych

Cykle : Norton - WItch World, Conan, Dragonlance, Forgotten Realms,
Harry Potter, Warhammer , STAR TREK, STAR WARS

Komiksy - Uncanny X-men , X-men, X-man, i wiele innych

(((((_____PROMOCJA NA SWISTAKU_____)))))

kacik_szczescia - ksiazki anglojezyczne - PROMOCJA max 9% po
rejestracji tutaj - http://kacikszczescia.swistak.pl/

Po rejestracji, udajesz sie pod ten adres
http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=115081 w celu dokonania
zakupow ksiazek.

A szczegolowo o promocji mozesz poczytac tutaj :

http://www.swistak.pl/users/115081.html

DOCELOWO bedzie tu ponad 2000 aukcji... i to juz wkrotce :))

Pozdrawiam,
kacik_szczescia

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: WTYCZKA.PL-Czarny tulipan
WTYCZKA.PL-Czarny tulipan
kategoria: Literatura Piękna Zagraniczna ~ francuska,
tytuł: Czarny tulipan
ilość tomów: 1
wydanie: 3
autor: Dumas Aleksander
Tłumaczenie z francuskiego: Karczmarewicz-Fedorowska Janina
autor:
wydawca: Iskry,
rok wydania: 1983
stron: 235
format: A5 - 148x210 mm
ISBN: 832070572X
opis: Śmierć zamordowanych przez rozjuszony tłum Jana i Korneliusza de Wittów
w holenderskiej Hadze powoduje w życiu skromnego uczonego i hodowcy
tulipanów, Korneliusza van Baerlego, ciąg niezwykłych wydarzeń - jego
spokojna egzystencja zostaje zakłócona, a on w trakcie prac nad uzyskaniem
legendarnego tulipana o czarnych płatkach zostaje aresztowany i osadzony w
więzieniu. Ale to nie koniec komplikacji, bowiem przemycone do celi cebulki
spróbuje zdobyć zawistny sąsiad van Baerlego, Boxtel, by przypisać sobie
zasługi za to niezwykłe odkrycie. Czy w tej sytuacji Korneliuszowi uda się
wyhodować upragniony kwiat, cz też zastąpi mu go piękna Róża Gryphus, córka
więziennego dozorcy?
spis treści: Wdzięczny lud
Dwaj bracia
Uczeń Jana de Witta
Masakra
Amator tulipanów i jego sąsiad
Nienawiść hodowcy tulipanów
Szczęśliwy człowiek zawiera bliższą znajomość z nieszczęściem
Wtargnięcie
Rodzinna cela
(...)

stan: Dobry. Miękka okładka.
numer: 6000534401
legenda
Koszty wysyłki (zryczałtowane): 5,00 zł (przedpłata na konto), w przypadku
pobrania 9.00 zł
  http://www.wtyczka.pl/index.php?page=v_ogloszenie.php&id=8856

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: WTYCZKA.PL-Łowcy psów
WTYCZKA.PL-Łowcy psów
kategoria: Literatura Piękna Polska,
tytuł: Łowcy psów
ilość tomów: 1
wydanie: 1
autor: Adamów Ryszard
wydawca: Dolnośląskie Wydawnictwo,
rok wydania: 1989
stron: 203
format: A5 - 148x210 mm
ISBN: 8370230474
spis treści: Psy
Ludzie

stan: Dobry. Miękka okładka.
numer: 6000417414
legenda
Koszty wysyłki (zryczałtowane): 5,00 zł (przedpłata na konto), w przypadku
pobrania 9.00 zł
  http://www.wtyczka.pl/index.php?page=v_ogloszenie.php&id=7133

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: 2 816 tanich książek na www.szukasz.pl (antykwariat internetowy)
2 816 tanich książek na www.szukasz.pl (antykwariat internetowy)

Albumy
Antyki
Atlasy
Biograficzne
Bussiness - Ekonomia
Chemia
Dla dorosłych
Dla dzieci
Encyklopedie
Ezoteryka
Fakty i reportaże
Fantastyka Naukowa
Filatelistyka
Film
Filozofia
Historyczne
Horror
Informatyka
Katalogi
Kino
Kryminały
Kulinarne
Literatura Piękna Polska
Literatura Piękna Zagraniczna
Malarstwo
Marynistyka
Matematyka
Medycyna
Motoryzacja
Miniatury
Muzyka Poważna
Nauka
Nauka Języków Obcych
Numizmatyka
Obcojęzyczne
Ochrona Środowiska - Ekologia
Piosenki
Podręczniki
Podróżnicze
 Poezja
Polityka
Popularnonaukowe
Poradniki
Pozostałe
Prawnicze
Przygodowe
Psychologia
Religijne
Romans
Sensacyjne
Słowniki
Socjologia
Sztuka
Techniczne
Turystyka polska
Turystyka zagraniczna
Zdrowie

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: WTYCZKA.PL-Śmierć na żywo
WTYCZKA.PL-Śmierć na żywo

kategoria: Literatura Piękna Zagraniczna ~ angielska,
tytuł: Śmierć na żywo
ilość tomów: 1
wydanie: 1
autor: Compton David Guy
tłumaczenie: Kuczborska Blanka
autor:
wydawca: Czytelnik,
rok wydania: 1984
stron: 255
format: B6 - 125x176 mm
ISBN: 8307007755
opis: Powieść fantastyczno-naukowa. Człowiek z tele-oczami realizuje program
o ostatnich dniach śmiertelnie chorej kobiety.

stan: Dobry. Miękka okładka.
numer: 6000417501
legenda
Koszty wysyłki (zryczałtowane): 5,00 zł (przedpłata na konto), w przypadku
pobrania 9.00 zł

http://www.wtyczka.pl/index.php?page=v_ogloszenie.php&id=7134

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: WTYCZKA.PL-Salon i ulica
WTYCZKA.PL-Salon i ulica
kategoria: Literatura Piękna Polska,
tytuł: Salon i ulica
ilość tomów: 1
wydanie: 1
autor: Dzierzkowski Józef
wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza,
rok wydania: 1989
stron: 201
format: A5 - 148x210 mm
ISBN: 8303025597
opis: Powieść obyczajowa ukazująca wypaczenia moralne bywalców salonów i
czystość moralną pogardzanej przez nich ,,ulicy". Wątki miłosne połaczone są
zgrabną fabuła o dramatycznych akcentach.
spis treści: Na górze i na dole
Zbytek i nędza
Miłośc i miłośc
Dzień w mieście i dzień na przedmieściu
Dług honorowy
Białe i czarne chwile życia
Pogadanka ulicy z salonem

stan: Dobry. Miękka okładka.
numer: 6000435214
legenda
Koszty wysyłki (zryczałtowane): 5,00 zł (przedpłata na konto), w przypadku
pobrania 9.00 zł
  http://www.wtyczka.pl/index.php?page=v_ogloszenie.php&id=7418

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: swistak.pl ksiazki po angielsku - sprzedaz PROMOCJA kacik_szczescia
(((((_____PROMOCJA NA SWISTAKU_____)))))

kacik_szczescia - ksiazki anglojezyczne - PROMOCJA max 9% po
rejestracji tutaj : http://kacikszczescia.swistak.pl/

Po rejestracji, udajesz sie pod ten adres :
http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=115081 w celu dokonania
zakupow ksiazek.

A szczegolowo o promocji mozesz poczytac tutaj :
http://www.swistak.pl/users/115081.html

DOCELOWO bedzie tu ponad 2000 aukcji... i to juz wkrotce :))

(((((_____TEMATYKA ( GATUNKI , AUTORZY, CYKLE , KOMIKSY )______)))))

Fantastyka ( fantasy, science-fiction ) < Literatura piekna
( Horror, Klasyka, Kryminal, Literatura dziecieca - bajki, Obyczajowe,
Romans, Thriller, Naukowe, Poradniki, pozostale )

Autorzy popularni i nagradzani: King, Grisham, Christie, Norton ,
Andrews, Mary Higgins Clark, Dick Francis, Heinlein, Clarke, Salvatore,
i wiele wiele innych

Cykle : Norton - WItch World, Conan, Dragonlance, Forgotten Realms,
Harry Potter, Warhammer , STAR TREK, STAR WARS

Komiksy - Uncanny X-men , X-men, X-man, i wiele innych

Pozdrawiam,
kacik_szczescia

Zarejestruj sie przez ten link : http://www.swistak.pl/p/115081/

a otrzymasz obnizke na ksiazki sprzedawane tutaj : http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=115081

Szczegoly promocji tutaj : http://www.swistak.pl/users/115081.html

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: 3 342 tanich książek na www.szukasz.pl (antykwariat internetowy)
3 342 tanich książek na www.szukasz.pl (antykwariat internetowy)

Albumy
Antyki
Atlasy
Biograficzne
Bussiness - Ekonomia
Chemia
Dla dorosłych
Dla dzieci
Encyklopedie
Ezoteryka
Fakty i reportaże
Fantastyka Naukowa
Filatelistyka
Film
Filozofia
Historyczne
Horror
Informatyka
Katalogi
Kino
Kryminały
Kulinarne
Literatura Piękna Polska
Literatura Piękna Zagraniczna
Malarstwo
Marynistyka
Matematyka
Medycyna
Motoryzacja
Miniatury
Muzyka Poważna
Nauka
Nauka Języków Obcych
Numizmatyka
Obcojęzyczne
Ochrona Środowiska - Ekologia
Piosenki
Podręczniki
Podróżnicze
 Poezja
Polityka
Popularnonaukowe
Poradniki
Pozostałe
Prawnicze
Przygodowe
Psychologia
Religijne
Romans
Sensacyjne
Słowniki
Socjologia
Sztuka
Techniczne
Turystyka polska
Turystyka zagraniczna
Zdrowie

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Sapkowski w PDFie

| | jeśli komuś za drogo, niech poszuka używanych.
| albo pójdzie do biblioteki. Tam o dziwo też można spotkać książki
| AS'a
| ... i... ksero ...  :))
| A xerowałeś cos kiedyś w bibliotece? Ja nie, bo zdziry łokropniste!
A co to jest bibilioteka?
Ostatnim razem jak byłem to płaciłem karę za przetrzymanie książek - 5
lat, i już więcej nie pożyczałem - po co?
Większość ważnych dla mnie rzeczy jest niestety w czasopismach
technicznych i sieci. Książki niejednokrotnie są lekko przedawnione.
No chyba, że robi sie coś historycznego - to oczywiście biblioteka jest
dobrym miejscem na poszukiwania skarbów wiedzy.


Jeszcze jedno: a czytasz czasem książki z tzw. literatury pięknej? Albo
poezję?

valaquenta ostateczna

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Sapkowski w PDFie

| | jeśli komuś za drogo, niech poszuka używanych.

<CIACH by Maniu

Jeszcze jedno: a czytasz czasem książki z tzw. literatury pięknej? Albo
poezję?


Pewnie: katalog tranzystorów i ch zaminników :))
oczywiście zdarzają się wiersze - K.K. Baczyński,
poezja śpiewana - sam sobie czasami troche pośpiewam jakieś balladki itp..
:))
Gitara, ognisko i ja... ach...
valaquenta ostateczna

Pozdrawaim
Maniu muzykant

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: hue hue hue, Almar co Ty na to?


A chuj mu w dupe!
Nie zamierzam z fagasem wdawac sie w bezplodne dyskusje.

   Przepraszam, a nie mielibyscie ochoty wydawac czegos ambitniejszego ?
Moze MLODEGO KOMUNISTE ?


A moglbys wpierw sobie zajrzec na strone z oferta, a potem dziamgac?
Jesli dla ciebie seria ponad 20 biografii historycznych,  kilkadziesiat
tytułów o II WŚ, pozycje kilku laureatow Nagrody Nobla, Pulitzera,
kilkadziesiat pozycji z literatury pieknej i to wszystko tylko w ciagu
ostatnich 2 lat, to cos, co mialoby zastapic wydawanie prymitywnej i naiwnej
bibuly kilku pryszczersow, gdzie co drugi pracuje dla UOPu i wtedy byloby
ambitne, to ja ci powiem krotko...
.... ....;)))P

Almar

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: hue hue hue, Almar co Ty na to?

A chuj mu w dupe!
Nie zamierzam z fagasem wdawac sie w bezplodne dyskusje.

   Przepraszam, a nie mielibyscie ochoty wydawac czegos ambitniejszego ?
Moze MLODEGO KOMUNISTE ?

A moglbys wpierw sobie zajrzec na strone z oferta, a potem dziamgac?
Jesli dla ciebie seria ponad 20 biografii historycznych,  kilkadziesiat
tytułów o II WŚ, pozycje kilku laureatow Nagrody Nobla, Pulitzera,
kilkadziesiat pozycji z literatury pieknej i to wszystko tylko w ciagu
ostatnich 2 lat, to cos, co mialoby zastapic wydawanie prymitywnej i
naiwnej bibuly kilku pryszczersow, gdzie co drugi pracuje dla UOPu i wtedy
byloby ambitne, to ja ci powiem krotko...
.... ....;)))P

    Almar spokojnie ja zazartowalem akurat bo czytam Mlodego Komuniste, co
dzwine zalinkowanego przez PISowca z prega. Swiat jest dziwny.

k2

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: hue hue hue, Almar co Ty na to?


   Przepraszam, a nie mielibyscie ochoty wydawac czegos ambitniejszego ?
Moze MLODEGO KOMUNISTE ?

A moglbys wpierw sobie zajrzec na strone z oferta, a potem dziamgac?
Jesli dla ciebie seria ponad 20 biografii historycznych,  kilkadziesiat
tytułów o II WŚ, pozycje kilku laureatow Nagrody Nobla, Pulitzera,
kilkadziesiat pozycji z literatury pieknej i to wszystko tylko w ciagu
ostatnich 2 lat, to cos, co mialoby zastapic wydawanie prymitywnej i
naiwnej bibuly kilku pryszczersow, gdzie co drugi pracuje dla UOPu i
wtedy byloby ambitne, to ja ci powiem krotko...
.... ....;)))P

   Almar spokojnie ja zazartowalem akurat bo czytam Mlodego Komuniste, co
dzwine zalinkowanego przez PISowca z prega. Swiat jest dziwny.


Ja w sumie tez zazartowalem...50 ambitniejszych pozycji w ciagu 2 lat, na
600 wydanych...;)P

Almar

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: hue hue hue, Almar co Ty na to?

   Przepraszam, a nie mielibyscie ochoty wydawac czegos ambitniejszego
? Moze MLODEGO KOMUNISTE ?

A moglbys wpierw sobie zajrzec na strone z oferta, a potem dziamgac?
Jesli dla ciebie seria ponad 20 biografii historycznych,  kilkadziesiat
tytułów o II WŚ, pozycje kilku laureatow Nagrody Nobla, Pulitzera,
kilkadziesiat pozycji z literatury pieknej i to wszystko tylko w ciagu
ostatnich 2 lat, to cos, co mialoby zastapic wydawanie prymitywnej i
naiwnej bibuly kilku pryszczersow, gdzie co drugi pracuje dla UOPu i
wtedy byloby ambitne, to ja ci powiem krotko...
.... ....;)))P

   Almar spokojnie ja zazartowalem akurat bo czytam Mlodego Komuniste, co
dzwine zalinkowanego przez PISowca z prega. Swiat jest dziwny.

Ja w sumie tez zazartowalem...50 ambitniejszych pozycji w ciagu 2 lat, na
600 wydanych...;)P

    Strona mi nie dziaal ambera. Wszystkim dziala tylko nie mi

k2

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: To ja też się pochwalę:)
Użytkownik Anna Izabela napisał:


Ja czytam tyle, ze wyrabiam srednia dla alta.


Choćbyś i wyrabiała średnią krajową, poziom Twojej inteligencji
emocjonalnej od tego nie wzrośnie:)
A to właśnie ona ( wcale nie ilość przeczytanej literatury pięknej, czy
nawet poziom IQ) decydują o umiejętnościach radzenia sobie w codziennym
życiu:)

Nie wiem, może zainteresuj się chociaż sztuką medytacji?:D

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Protz
Gdy na grupie
alt.pl.sport.hattrick trwaja zaciekłe spory
niejaki(a): India napisał(a):


[ciach]

Urzekła mnie Twoja historia.


I to bez wychodzenia z domu !


A Almara to i tak nie rusza, bo on raczej literatura piękna. ;)


Ty wszystko masz piekne szepna Almar

k2

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: do Moona!!!!


Oliwa sprawiedliwa. Zawsze na wierzch wypływa. Tu mi rację musisz przyznać!!
Twój idol włąsnie wypłynął. Jak szambo. Oczywiście mozesz nie wierzyć. Twoja sprawa. Oto ten,
ktory posądzał innych o cos haniebnego, sam pokazał kim jest naprawdę. Oto ten, który kogos
pomawiał o ruskiego, potem ukraińskiego agenta samemu posiadajac całą rodzinę ze strony matki z
terenów dzisiejszej Ukrainy, oto ten który próbował  wmówić innym jakies przesiedlenia w ramach
czegos tam poddajac pod watpliwość pochodzenie innych, oto ten  posiadajacy niby fotunę ( a
tlumaczy iż napisał donos bo mu żal kasy). Oto ten którego ty  tak chetnie słuchałaś, popierałas w
jego debilnych oszczerstwach, powtarzałąs za nim brednie jak echo w lesie, okazal się gnida i
donosicielem.Tym bardziej to zachowanie jest podłe, że sam próbowal tutaj pouczac innych,
szkalowal, pomawiał i obrażał. I jak ty się teraz czujesz??? nie glupio ci trochę???
Czasami pozory mylą. Tu mi racje musisz przyznać !!!!!!


Aleś to chyba przekopiował z jakiejś literatury pięknej??????Bo coś pamiętam
ze szkoły w ten deseń.Oto ten co krwią swą napełnił czary czy jakoś tak to szło?????
Ale jaki Poeta napisał to nie wiem.Ja mam też taki wiersz napisany o krwi z czarą
złotą ale na inny temat całkowicie i zupełnie!!!!Chyba że z moją poezją to mnie
się podobne wydało????A moon sam powie prawdę jak do mnie odpisze na posting
,bo tobie nie wierzę nic a nic!!!!!Elwirę udawałeś a potem Płaczycę i Rafała jakiegoś
to widać jak na dłoni gołej że knowania robisz.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Dnia 2007-01-07 23:57:11 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *maksjanka* skreślił te oto słowa:


| Ja nie jestem do podobania sie, tylko do hodowania kompleskow, boszzz ;)
| http://iska.pl-test.org/iskalite.jpg

a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)


W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!


Dnia 2007-01-07 23:57:11 w sprzyjających i niepowtarzalnych
okolicznościach
przyrody grupowicz *maksjanka* skreślił te oto słowa:

| Ja nie jestem do podobania sie, tylko do hodowania kompleskow, boszzz ;)
| http://iska.pl-test.org/iskalite.jpg

| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)

W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))


Almar zajmuje się handlem.
(mnie tu już nie ma, jestem w łóżku!!!)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Dnia 2007-01-08 00:00:14 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *Anna Izabela* skreślił te oto słowa:


| Ja nie jestem do podobania sie, tylko do hodowania kompleskow, boszzz ;)
| http://iska.pl-test.org/iskalite.jpg

| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)

| W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))

Almar zajmuje się handlem.
(mnie tu już nie ma, jestem w łóżku!!!)


Sio!

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Użytkownik "Lia"


| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)
W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))


tak, wyobrażam Was sobie na werandzie domku na plaży, w fotelu, każde z
książką i dupa- goście przychodzą na śniadanio-obiad :D

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Dnia Mon, 8 Jan 2007 00:02:43 +0100, maksjanka napisał(a):


| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)
| W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))

tak, wyobrażam Was sobie na werandzie domku na plaży, w fotelu, każde z
książką i dupa- goście przychodzą na śniadanio-obiad :D


Jakaż rozkoszna wizja...
Mam takie deja vu...
Czy cos takiego nam się nie przydarzyło ongi, droga maksjanko?...
;)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Dnia 2007-01-08 01:27:05 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *Darek S.* skreślił te oto słowa:


Użytkownik "maksjanka"

| Ja nie jestem do podobania sie, tylko do hodowania kompleskow, boszzz ;)
| http://iska.pl-test.org/iskalite.jpg

| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)
-------------------
Tą jeszcze piękniejszą... erotyczną :-))


Dziwni jestescie.
Ja tam wtedy własnei cytrynowke piłam... w celu zaleczenia kaca po piciu
dzien wczesniej ;) Zlocik prega to był :) Wiec nei wiem co z tą literatura
;)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nienawidzę moich włosów!!!!
Małgorzata.M napisał(a):

Dnia Mon, 8 Jan 2007 00:02:43 +0100, maksjanka napisał(a):

| Użytkownik "Lia"

| a tu powinnaś zajmować się literaturą piękną ;)
| W sensie, ze blisko mi do Almara? ;)))
| tak, wyobrażam Was sobie na werandzie domku na plaży, w fotelu, każde z
| książką i dupa- goście przychodzą na śniadanio-obiad :D

Myslisz, że Lia tez by się nami tak czule zajęła jak AI?


Myślę, że Lia by nam ugotowała coś pysznego, choć kawa z rączyn AI nie
miała sobie równych!
Ten smak!
Ten aromat!
Te kałuże na stole!... ;)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Do zobaczyska!


"draeszcz" <ruba@poczta.onet.plwrote in messagePozdrowionka, dzięksy i jak w temacie.


Szufla Draeszczu,

Luca co to wszystkie slangi zapomina i idzie sie
w literaturze pieknej z rozpaczy utopic

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Literatura po polsku
Czy aktualnie można kupić w Polsce w księgarni coś z literatury pięknej
ukraińskiej w tłumaczeniu na język polski - czy coś jest teraz w sprzedaży?
Chodzi o tę literaturę, która oryginalnie jest w języku ukraińskim (nie
rosyjskim). Może to być klasyka lub też coś nowego - byle nie było to coś
zupełnie nieznanego na samej Ukrainie. Proszę o jakieś informacje

jarojj

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Literatura po polsku
Sa tu na grupie prawdziwi znawcy [TAK!!!] literatury ukrainskiej i
niedawno dyskutowali na ten temat. Ja zas od siebie polecam Ci
tworczosc Jurija Andruchowycza: "Perwersja", "Moscoviada", "Moje
ostatnie terytorium" - wszystko jest dostepne po polsku, a sam autor
jest znany i ceniony zarowno na Ukrainie, jak i u nas. A w taki dzien
jak dzis szczegolnie polecam Ci inna jego ksiazke, napisana wspolnie z
Andrzejem Stasiukiem: "Moja Europa" - pasjonujaca i zupelnie inna niz
ta, o ktorej trabia dzis w telewizji, wizja Europy... :)))

Pozdro,

Magda

Użytkownik "jarojj" <jar@interia.plnapisał w wiadomo ci

Czy aktualnie można kupić w Polsce w księgarni coś z literatury
pięknej
ukraińskiej w tłumaczeniu na język polski - czy coś jest teraz w
sprzedaży?
Chodzi o tę literaturę, która oryginalnie jest w języku ukraińskim
(nie
rosyjskim). Może to być klasyka lub też coś nowego - byle nie było
to coś
zupełnie nieznanego na samej Ukrainie. Proszę o jakieś informacje

jarojj


Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: literatura ukrainska


Z tematów ukraińskich czytałem ostatnio Bunt poolenia - rozmowy z
intelektualistami ukraińskimi (wydane przez UMCS Lublin) ale to nie jest
literatura piękna.


Też czytałem. Wcześniej myślałem, że tam to jak ktoś sięodezwał, to KGB
od razu do ciupy, a tu proszę, opozycja pełną gębą i rozterki moralne
władzy. Polecam.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: literatura ukrainska


| Ostriw Krk tez chyba byl w "Literaturze" - fragmenty.

A czy moglibyście zrobić listę pozycji z współczesnej lit. ukr. dostepnych
po polsku? Bo ja się dopiero zamierzam uczyć ukraińskiego :-)


Warto zdobyć numery "Literautury na świecie" poświęcone Ukrainie (z tego co
wiem, byly 2).
Tam bedziesz miala mały przeglad wspolczesnej prozy i poezji.

Z tego co ja wiem, to były wydane po polsku:
Andruchowycz (Moskowiada, Moja Europa, Ostatnie Terytorium, Perwersje)
Prochaśko (tytułów nie podam)
Zabużko (Badania terenowe nad ukraińskim seksem)
Riabczuk (Od Małorosji do Ukrainy) - analiza sojcj-polit-hist. społeczeństwa
ukraińskiego;

A oprocz tego z literatury pieknej i eseistyki w tej chwili nie kojarze.
Moze ktos uzupelni te liste?

A tak swoja droga, to Moskowiada jest świetna do nauki jezyka. Zwłaszcza
takiego, jakiego na próżno szukać w podręcznikach.....

Katia

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: A szkoda !


Witam wszystkich nie obecnych !


witaj!


Jeśli nie ; nie truć się i daj se siana


masz takie bogate romantyczne slownictwo, szkoda tylko ze jako milosnik
literatury pieknej jeszcze swojego wlasnego jezyka nie poznales.

Quanio.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Formatowanie kodu źródłowego


"Maciej Muran" <mmu@exclusive.plwrote in message
Użytkownik "Milo" <milo@wp.plnapisał
| jeszcze sporo popracować, przypominasz mi porucznika Duba ale
nie
| napiszę
| skąd on żeby Icak znowu nie oskarżył mnie o pseudoelokwencję.
| Nie wiesz o czym mówię prawda ?

Eh ...
Masz rację, nie wiem o czym piszesz.


Macku...
Naprawde nie znasz porucznika Duba? :))))
Choc on w sumie sam zawsze mowil, ze nikt go jeszcze nie zna.....

Klasyka. :))

Podobnie jak niejaki Milo. Z tych co to dwutlenek wegla z kamizelek
ratunkowych do produkcji deserow uzywaja....

Ilez odwolan do literatury pieknej mozna tu znalezc :)))))))
Od razu widac, ze to forum, a nie grupa techniczna.

I nie probujcie mi mowic, ze po ktorejs stronie dyskusji sie
opowiadam. ;)
Ja tak tylko dla rozluznienia atmosfery.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Formatowanie kodu źródłowego
Użytkownik "Grzesio" <grze@security.net.plnapisał


Macku...
Naprawde nie znasz porucznika Duba? :))))
Choc on w sumie sam zawsze mowil, ze nikt go jeszcze nie zna.....


No własnie. Coś mi 'chodzi po głowie' ale wolałem napisać, że nie wiem, niż
wiem ale na zasadzie dzwonów i kościołów.


Klasyka. :))


A klasykiem jest utwór czy jego twórca ? Bo to co prawda to samo ale ja bym
jednak identyczność rozważał.


Ilez odwolan do literatury pieknej mozna tu znalezc :)))))))


Prawda ?


Ja tak tylko dla rozluznienia atmosfery.


I słusznie :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: baner mBanku -> pilne


| Hmm... tez miałem brać ten temat na maturke ale wybralem motyw
apokalipsy
w
| literaturze, sztuce i filmie :) bo z reklamą bym sobie chyba nie
poradził
:P

to tak jak ja...  no ale coz.. musze to zrobic na wtorek :(


Widzę, że nie jestem jedynym nowym maturzystą na tej grupie;) Mój temat to:
Literatura piękna w internecie.Nowy sposób istnienia literatury:))

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pytanie: Normalizacja danych
Przepraszam, moze lamerskie - chodzi o rozklad do postaci normalnych czy np.
normalizację strumieni MPEG (to też dane). A może o unormowanie wyników
pomiarów? Czy też danych z jakiej  analizy statystycznej...
Bo to wszystko omżna noralizować...

best regards
m.chomicz
(aha, jeżeli to pierwsze to polecam - "Podstawowy wykład z teorii baz
danych" całkiem niedawno WNT wydało a przy okazji taka piekna okładka, że
można smialo postawic obok klasykow literatury pieknej)
 best regards
m.chomicz

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Tygodnik Polityka, skład - ligatury


Jarosław Sokołowski <ja@lasek.waw.plwrites:
TFM i/lub VF. Przy okazji warto uświadomić (a właściwie to przypomnieć)
panu Michałowi, że jest w błędzie.

We wzmiankowanym okresie polskie wydawnictwa (te dobre) często
stosowały ligatury. Za to w okresie późniejszym znacznie trudniej
je w polskich książkach spotkać. Wynika to głównie (o ile nie
wyłącznie) z zakupu do składu (tandetnego) oprogamowania pochodzenia
anglosaskiego.


Pozwole sobie _przypomniec_, ze sie nie zgadzam. Wtedy sie nie
zgodzilem (o czym na pewno pamietasz), i nie zgodze sie nigdy. Mam
tysiace ksiazek w domowej bibliotece, znakomita wiekszosc skladana
recznie. Ligatury mozna policzyc na palcach jednej reki - w
literaturze pieknej to pewnie pol reki starczy. Mam pamiec wzrokowa i
ligatura "fi" w polskim tekscie razi moj wzrok strasznie. I nie zmieni
tego mojego odczucia znalezienie pojedynczych publikacji, ktore takich
ligatur uzyly.

A wlasnie anglosaska tradycja jest stosowanie tych ligatur (polaczone
ze stosowaniem fontow, ktore bez tych ligatur wygladaja paskudnie...).

  MJ

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: z szeryfami czy bez

zxc napisał(a):


Jak się zapatrujecie na składanie tekstów ciągłych (z przeznaczeniem do
druku) krojami bezszeryfowymi?
Czy "szeryfy" rzeczywiście tak poprawiają czytelność?


Zależy od rodzaju tekstu. Jeśli to literatura piękna, to stanowczo
odradzam czcionki proste. Niemniej dla np. instrukcji i podręczników
pewnego typu - czcionka bezszeryfowa jest bardzo wskazana.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Czy warto upgrejdowac stary system...
pracy.
Jest sobie w Wawie male wydawnictwo. Literatura piekna (ksiazki bez
ilustracji), czasami zdarzy sie wkladka ze zdjeciami, jakas reklamka,
niewiele zdjec, a jezeli juz to niezbyt duze. Wszystko to jest robione
na macu G4 733 Quicksilver z OS 9, Quark 4.2 z Gwarkiem. Do tego stary
pakiet Adobe Collection z Indesignem 1,5, Photoshopem 6  i
Ilustratorem 9. Wszystko sliczne i legalne. Praca wre - ksiazki
splywaja od autorow w Wordzie PC, sa wciagane po konwersji do Quarka,
meczone przez szalone redaktorki i drukowane po wszystkich korektach w
roznych drukarniach. Efekt zadowalajacy - wlascieciela wydawnictwa i
klienta kupujacego ksiazki.
Teraz spotkalo nas nieszczescie - ksiazka ze 150 stronami zdjec,
jakies 4 GB. Od 4-5 lat na dysku jest wolne 1,5-2,5 Gb wiec czas na
zmiany ;)
No wlasnie - jakie zmiany? Co doradzic wlascicielowi wydawnictwa? Na
razie sugeruje, zeby dokupil wiekszy dysk - 200-250GB. Zewnetrzny albo
wewnetrzny. Czy jest sens upgrejdowania calego systemu pracy? Nie
chodzi mi o punk widzenia operatora DTP (layoutera, grafika), tylko o
punkt widzenia wlasciciela wydawnictwa.
Kupno nowego kompa (2400-4000 pln) pociaga za soba upgrejd softu
(2000-5000 pln) - na nowych procesorach nie pojdzie stary Quark 4,2.
Czyli 5000-8000 pln na nowy system pracy, ktory robi to co robi sie
teraz na starym...
Czy w moim rozumowaniu tkwi blad? Jaki?
pozdrawiam
Piotr
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Praca magisterska, doktorat itp. - facing pages?


| No problem. Ja swoją dyplomową robiłem w Venturze :)

Znam takich, co w LaTEX-ie robili :)


Nie rozumie tego usmieszku?
A jak inaczej wygodnie, szybko i profesjonalnie wydrukowac prace
np. z matematyki lub informatyki? Nie wyobrazam sobie.
Z reszta jak bede pisal swoja (nawet jakby byla z literatury pieknej)
to tez napisze w LaTeX-u, chociaz na codzien uzywam InD i tym podobnych.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Praca magisterska, doktorat itp. - facing pages?


Tadeusz Jodłowski wrote:
Nie rozumie tego usmieszku?


Z przyzwyczajenia :)


A jak inaczej wygodnie, szybko i profesjonalnie wydrukowac prace
np. z matematyki lub informatyki? Nie wyobrazam sobie.
Z reszta jak bede pisal swoja (nawet jakby byla z literatury pieknej)
to tez napisze w LaTeX-u, chociaz na codzien uzywam InD i tym podobnych.


Zgadzam się, choć LaTeX-a znam tylko ze słyszenia :) Jednak wolę ID :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Robert Bringhurst, Elementarz stylu w typografii

Nie, przeniesienie tekstów z przypisów do tekstu głównego byłoby taką
ingerencją. Widać gołym okiem, że przypisów na końcu książki nie pisał
autor -- inny styl, inny sposób prowadzenia wykładu. Ba, uważny
czytelnik dostrzeże nawet, które przypisy pisał Robert Oleś, a które
ja. Wplecenie tego do tekstu głównego wywołałoby zaburzenie narracji.


Zaraz, zaraz. To to jest literatura piękna? Trzeba było tak od razu mówić,
tobym tego nie kupował. Myślalem, że to jest podręcznik.

Beno

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Robert Bringhurst, Elementarz stylu w typografii
On 18 Gru, 16:24, "Beno" <stu@gemma.edu.plwrote:

To to jest literatura piękna? Trzeba było tak od razu mówić,
tobym tego nie kupował.


Rozumiem, że z zasady czytasz tylko to, czego nie dotknął się żaden
literat? Czy jak należy rozumieć Twoją uwagę? :)

A.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Robert Bringhurst, Elementarz stylu w typografii

Beno wrote:
jestem po prostu przeciwnikiem nadużywania cyfr
nautycznych w tekstach innych niż dziełowe, gdzie te
cyfry pojawiają się rzadko. Bo cyfry nautyczne służą do
tego, aby ich nie było widać, żeby nie wyróżniały się z
tekstu, zlewały z nim, a więc tam, gdzie nie są aż tak
ważne. Ich zastosowanie powinno być ograniczone do
literatury pięknej, w ostateczności do składu czasopism.
W gazetach jest to już błędem, ale cóż - obecna moda jest
inna niż logika. Natomiast w książce Bringhirsta te
wszystkie wartości liczbowe są bardzo ważne, więc
absurdem jest ukrywanie ich pod postacią nautyczną.


Na czym opierasz swoje teorie?
Cyfry nautyczne są przede wszystkim bardziej czytelne od
cyfr wersalikowych (tak jak minuskuła od wersalików). Użycie
cyfr nautycznych zwiększa czytelność, niczego nie "ukrywa".

Minion wyraźnie zalatuje renesansem, no i ma renesansowe,
czyli nautyczne cyfry.


Tak, jak dziesiątki współczesnych krojów, które z renesansem
nie mają nic wspólnego.

Naprawdę jestem ciekaw skąd się wzięły twoje teorie -
przeczytałeś to w jakiejś mądrej książce, czy sam do tego
doszedłeś?

Lukas

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: MiesiÂąc z makówkÂą opisany przez zatwardziaÂłego PCtowca.
Hej!

"Piotr Chyliński" <heidi_li@mac.comnapisał w wiadomości

emotikonów i jakieś dziwne przekonanie, że cokolwiek by się nie
napisało, wystarczy to opatrzeć emotikonem, aby przestało być np.
obraźliwe. "No fakt, napisałem, że jest dupkiem niemytym, ale dałem
smileya na końcu".


Emotikon ułatwia życie. Zwróc uwage, iż forma pisana jest o tyle uboższa
od mówionej, że nie słyszysz tonu, nie widzisz mimiki. Zatem
emotikon w ograniczonym zakresie dodaje mimikę, a nie powoduje
nadmiernego rozrostu wielkości przekazu.
Swego czasu zebrałem zbiór IMO najsensowniejszych emotikonów - własnie
takich kodujących mimikę:
http://free.polbox.pl/w/wroclaw/minki.htm

Newsy sa formą szybką - trudno stawiac takie wymagania, jak literaturze
pięknej.

Oczywiście  jak we wszystkim - ważny jest umiar i wyczucie.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: MiesiÂąc z makówkÂą opisany przez zatwardziaÂłego PCtowca.
On 2004-10-20, at 09:58, -ZED- wrote:

| emotikonów i jakieś dziwne przekonanie, że cokolwiek by się nie
| napisało, wystarczy to opatrzeć emotikonem, aby przestało być np.
| obraźliwe. "No fakt, napisałem, że jest dupkiem niemytym, ale dałem
| smileya na końcu".

Emotikon ułatwia życie. Zwróc uwage, iż forma pisana jest o tyle
uboższa
od mówionej, że nie słyszysz tonu, nie widzisz mimiki. Zatem
emotikon w ograniczonym zakresie dodaje mimikę, a nie powoduje
nadmiernego rozrostu wielkości przekazu.
Swego czasu zebrałem zbiór IMO najsensowniejszych emotikonów - własnie
takich kodujących mimikę:
http://free.polbox.pl/w/wroclaw/minki.htm

Newsy sa formą szybką - trudno stawiac takie wymagania, jak literaturze
pięknej.

A czy jesteśÂ w stanie wykazać, że nawoływałem do całkowitego
nieużywania emotikonów? Poza tym, skoro już o mimice wspomniałeś, wiele
wypowiedzi nabiera humorystycznego wydźwięku szczególnie wtedy, gdy
wypowiedzieć je z poważną miną, nieprawdaż?

Oczywiście  jak we wszystkim - ważny jest umiar i wyczucie.


O, to właśnie. Brak emotikonu nie oznacza wypowiedzi "na poważnie", a
emotikon nie oznacza "udanego żartu".

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jaka ksiazka do Corela?
G r z e g o r z wrote:


Najlepiej nie kupować żadnych książek, to tylko strata kasy.
Lepiej samemu zdobywać doĂşwiadczenie. Wiem to po sobie.
Przeczytałem taką jedną książkę o Corelu, póĂźniej poszedłem do pewnej
znajomej graficzki i jak ona pokazała mi co potrafi to przysiadłem.
Zacząłem przyglądać się jak ona to robi i tak się nauczyłem...

Zawsze uważałem... że najlepiej mieć dobrego wójka, który nauczy ;-)


Tia, tylko że o takich wójków coraz trudniej. Wiem po sobie, że zapał do
niesienia wiedzy mija z czasem, a właściwie z jego brakiem. Dlatego
dobrze jest przyswoić sobie samemu podstawy, a od wójków najlepiej
wyciągać kruczki i sztuczki (chociażby na forum grupy).
Bo np. gdybyś nie znał podstaw z książki, to przyglądanie się, co robi
znajoma graficzka na nic by się nie zdało. A co do książek to fakt, że
większość z nich to strata czasu i pieniędzy (nie mówię tu o literaturze
pięknej ale o podręcznikach komputerowych - uwaga dla czepialskich).
Czasem w ramach tej samej serii znajdą się wyjątkowe gnioty. Moim
zdaniem zbyt często do pisania podręczników zabierają się laicy, bez
konsultacji z grafikami rzeczywiście korzystającymi z programu. Stąd
wniosek, że najlepiej przejrzeć podręcznik, który przyszedł z programem,
a literaturę uzupełniającą raczej sobie darować , o ile nie ma
szczególnych rekomendacji.

Heidi

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: [CSS]W poszukiwaniu Bogatego zrodla informacji.


| niech mnie ale ci dobrze, ja też swojemu dziecku będe czytał o css i
| xhtml  na dobranoc ;)
W ramach akcji poczytaj mi tato (albo mamo .. jak kto woli) 30 min
Artykulow  o CSS i XHTML :D ajj marzenie kazdego 5 latka :D


no co .. to tylko kwestia konsekwentnej zamiany kilku słów ;)

to jak czytanie literatury pieknej 8 latkowi - oryginalu nie zechce słuchac
ale jak zamienisz kilka słów i zwrotów na uzywane w kreskówkach to słuchają
z rozdziawioną buzią.. serio sprawdzone doswiadczalnie [a tez bylem
sceptycznie do tego nastawiony]

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: [CSS]W poszukiwaniu Bogatego zrodla informacji.


to jak czytanie literatury pieknej 8 latkowi - oryginalu nie zechce
słuchac ale jak zamienisz kilka słów i zwrotów na uzywane w kreskówkach to
słuchają z rozdziawioną buzią.. serio sprawdzone doswiadczalnie [a tez
bylem sceptycznie do tego nastawiony]


Co to za pokolenie bedzie :D Bardzo ciekawe ...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: abstrakcje wg. wydawnictwa "Helion"
Witam,
mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi na ten post. Wlasnie przegladalem
swoja kolekcje literatury pieknej (w sensie - informatycznej) i
zauwazylem ze wybijaja sie ksiazki Heliona (u?) - a dlaczego ? Ze
wzgledu na dosc awangardowa szate graficzna (design okladek) - np. moze
ktos wie czego matafora jest czajnik z tekstura kuli ziemskiej na
okladce ksiazki do PHP3, ew. piesek (?) z kamieni (??) na okladce
ksiazki do Flash-a. Pomijam inne bardziej groteskowe przyklady
zaobserwowane w ksiegarniach. Oczywiscie Helion nie jest tu wyjatkiem 'O
REILLY' ma czasami jeszcze lepsze pomysly - ale to weszlo juz do kanonu
i przez to ze jest utrzymane w jednym stylu stanowi calkiem niezla
identyfikacje wydawnictwa (gdyby tak jeszcze poziom ksiazek Heliona
dorownywal O REILL-emu). hmm.. co o tym myslicie (mam na mysli
szczegolnie ludzi zajmujacych sie skladem wydawnictw ksiazkowych,
grafikow projektujacych okladki itp.) ?
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Twórcze zajęcia na PG

Absolutnie. Lepiej jest pozostać adminem całe życie i olać tych lamerów. Tylko


czy pod umową o pracę można


podpisać się 0xDEADBEEF?


A nie uważasz, że każdy człowiek powinien mieć wybór!?
Jeżeli ktoś woli być adminem i całe życie przesiedzieć przy komputerach nie
mając pojęcia o literaturze pięknej, to IMO jego wybór. Wszyscy ludzie są
potrzebni.
Wyobraź sobie jakby wyglądał świat, gdzie są sami informatycy, albo sami
poloniści.

Ja nie mówię o skrajnościach, tylko o możliwości wyboru.

Lucas

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Twórcze zajęcia na PG


Lucas wrote:
| Absolutnie. Lepiej jest pozostać adminem całe życie i olać tych lamerów. Tylko
czy pod umową o pracę można
| podpisać się 0xDEADBEEF?

A nie uważasz, że każdy człowiek powinien mieć wybór!?


Oczywiście, że nie! Są mądrzejsi od nas.....

Byłem w ameryce i widziałem ludzi, którym dano wybór. Pustaki absolutne. Głupole takie, że strach! Napewno
spotkałeś Amerykanów - może miałeś okazję przyjrzeć się ich "intelektowi" :)))))


Jeżeli ktoś woli być adminem i całe życie przesiedzieć przy komputerach nie
mając pojęcia o literaturze pięknej, to IMO jego wybór. Wszyscy ludzie są
potrzebni


Oczywiście. Kultura jednak to nie tylko kolonia bakterii w jogurcie.


Wyobraź sobie jakby wyglądał świat, gdzie są sami informatycy, albo sami
poloniści.
Ja nie mówię o skrajnościach,


Nie? :))) A to zdanie powyżej - sami poloniści czy sami informatycy?

Przecież ja dążę do czegoś zupełnie przeciwnego. Właśnie to twoje podejście jest skrajne - nie chcę
"humanities" i koniec.


tylko o możliwości wyboru.


Jak widzisz, są inni, którzy - mimo bycia informatykami z zawodu - nie podzielają twojego zdania. Weź kwasa
(LSD), a zobaczysz dlaczego warto uczyć się filozofii - nawet na PG.


Lucas


LMB

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ang->pol wzorce projektowe J2EE
witam

value list handler - procedura obsługi listy wartości


moze i tak sie sie tlumaczy value list handler ale nie wyobrazam sobie zeby
taki byl tytul rozdzialu "wzorzec procedury obslugi listy wartosci" :)

mam taka propozycje, moze rozpocznie to jakas mala dyskusje nt tlumaczen
ksiazek o j2ee, mianowicie.. j2ee jest zaawansowana technologia, jezeli ktos
chce sie w to wkrecic, to chcac nie chcac musi sledzic to co sie dzieje "na
swiecie", internet jest glownym zrodlem informacji, a tam wszystkie materialy
sa dostepne w jezyku angielskim, nikt nie ma czasu zeby to wszystko tlumaczyc
na polski, (chyba ze jest jakas czesto aktualizowana polska strona ojavie/j2ee
itd ktorej nie znam) mi osobiscie czesto przeszkadza nadmierne spolszczanie w
tlumaczeniu, mam na mysli np spolszczanie kodu zrodlowego, nazw zmiennych,
klas itd np ProduktDomowy zamiast ProductHome, ze zacytuje za "EJB" helionu :)
uwazam tez, przynajmniej mi by sie tak bardziej podobalo, jezeli np tytuly
rozdzialow zostalyby angielskie + ew.tlumaczenia w nawiasie albo na samym dole
strony, no i w ogole uzywac w tresci nazw angielskich wzorcow
jezeli cos nie ma polskiego odpowiednika ktore zostalo zaakceptowane przez
"srodowisko programistow" tzn ze tak powinno pozostac i nie nalezy na sile
spolszczac
tak chyba bedzie bardziej naturalnie, nie jest to literatura piekna, tylko
techniczna

jakie sa wasze opinie?

pozdrawiam

p.s. moze umiescisz ktorys z przetlumaczonych rozdzialow do public review na
grupie ?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Combo i klucze jego elementów (?)
Cześć, przyznam Wam się, że przesiadłem się ostatnio z webowych  
interfejsów na desktopowe GUI. I oczywiście utykam co krok w jakimś ślepym  
zaułku.

Mam w tym momencie dwa pytania:

1) Klasa org.eclipse.swt.widgets.Combo pozwala mi na utworzenie czegoś na  
wzór HTML-owego <select. Czy jest możliwość, żeby elementy tego Combo  
mogły mieć klucze inne niż kolejne numery w tablicy? Kwestia jest  
oczywista - chciałbym z takiego selecta wydobyć ID typu "23" (które jest  
ID obiektu w warstwie modelu) zamiast wartość typu "Literatura Piękna".

2) Jak do jasnej ch..ery ustawić więcej niż jeden rząd w obiekcie klasy  
Text, oczywiście przy ustawieniu SWT.MULTI ? :) Już nawet w SWT Designer  
nie mogę tego znaleźć.

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc!

Dominik (kornisław)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Combo i klucze jego elementów (?)


Dominik Piekarczyk wrote:
1) Klasa org.eclipse.swt.widgets.Combo pozwala mi na utworzenie czegoś na
wzór HTML-owego <select. Czy jest możliwość, żeby elementy tego Combo
mogły mieć klucze inne niż kolejne numery w tablicy? Kwestia jest
oczywista - chciałbym z takiego selecta wydobyć ID typu "23" (które jest
ID obiektu w warstwie modelu) zamiast wartość typu "Literatura Piękna".


Użyj ComboViewer. Ustawiasz mu model danych za pomocą ContentProvidera,
który może przechowywać dane dowolnego typu. Etykety tworzysz za pomocą
LabelProvidera na podstawie konkretnego obiektu danych.


2) Jak do jasnej ch..ery ustawić więcej niż jeden rząd w obiekcie klasy
Text, oczywiście przy ustawieniu SWT.MULTI ? :) Już nawet w SWT Designer
nie mogę tego znaleźć.


Jeżeli chodzi o więcej niż jeden wiersz, to SWT.MULTI wystarcza. Może nie
ustawiasz rozmiarów odpowiednio, albo źle używasz layoutów?

- pw

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Typ należący do parametru template'a (czyli STL w parametrze)
Seweryn Habdank-Wojewódzki <habd@n0-5p4m-gmail.comnapisał(a):


Witam

Aleksander Galicki wrote:

| W brew pozorom nie.

| Rzadko komus zwracam uwage na gramatyke, ale panu niejako sie pogarsza z
| czasem...

Akurat w tej kwestii nie będę się bronił, bo jestem świadomy tego, że
popełniam błędy - nieświadomie. Tak więc z pokora przyjmuję uwagę.


Polecam czytanie literatury pieknej. Zamiast trashu z IT.


| Bo moja sekta to Automatyka, a dokładniej zintegrowane
| systemy sterowania i monitoringu, a jeszcze dokładniej to od 3 lat
| wdrażam w przemyśle

| I co, udalo sie chociaz jeden wdrozyc?

A jak Pan myśli...?


Wole miec wiedze z pierwszej reki.


Pan A.L. jest w podobnej sekcie co ja, tyle że po drugiej stronie barykady,
i jak to słusznie ostatnio napisał - nasza branża jest "hot".


Pana Andrzeja mozna w Google znalezc w jednej z najwiekszych firm od
optymalizacji w logistyce (to automatyka??). Pana tez?

A.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: "Moda na dobroczynność" PC Kurier 1/2000
Dnia Fri, 14 Jan 2000 23:06:18 GMT,
 Pawel Wimmer <pawel.wim@pckurier.plnapisał(a):
"Mariusz Kruk" <Mariusz.K@rdc.plwrote in message

| 1. Forma jest częścią treści.
| 2. Określenie "najlepsze pióro w branży" to nie to samo co "najlepiej
jeśli
| chodzi o ładność i składność wypowiedzi piszący...".

Chodzi mi o to, ze jest to najwiekszy talent pisarski w dziennikarstwie
komputerowym, co obserwuje od dziewieciu lat.
Nie wnikam tu juz w merytoryczna ocene konkretnego tekstu.

To  może niech autor zajmie się literaturą piękną bo u dziennika­
rza rzetelność i znajomość tematu są  równie  ważne  (o  ile  nie
ważniejsze) jak styl.

Grzesiek

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Sztar Ofys Nyst Mer Gratis, o szajse ;-)
Also sprach Ewa Pawelec:

:aptgept perl-WWW-Babelfish ?
:
: Hm, nie wiem, czy mówisz poważnie. Co to niby ma być? Słownik, czy
: translator? Jak to drugie, to /dev/bambus. Albo nawet /dev/sekwoja.

Ewa, *Babelfish*. Interfejs do http://babelfish.altavista.com/

Piotr, który widział już różne głupie rzeczy, ale proponowania Babelfisha
tłumaczowi literatury pięknej jeszcze nie..

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Sztar Ofys Nyst Mer Gratis, o szajse ;-)


Piotr Sieklucki <psi@venus.ci.uw.edu.plwrote:
Also sprach Ewa Pawelec:
:aptgept perl-WWW-Babelfish ?
:
: Hm, nie wiem, czy mówisz poważnie. Co to niby ma być? Słownik, czy
: translator? Jak to drugie, to /dev/bambus. Albo nawet /dev/sekwoja.
Ewa, *Babelfish*. Interfejs do http://babelfish.altavista.com/


Łojezu. Wiesz, przyszło mi to do głowy, ale na wszelki wypadek wolałam
być grzeczna...


Piotr, który widział już różne głupie rzeczy, ale proponowania Babelfisha
tłumaczowi literatury pięknej jeszcze nie..


E, chyba teksty jakieś zawodowe też byłyby niezłe. Pamiętam stronę o
zamkach nad Loarą czymś takim tłumaczoną. Przy Average Ages bardzo mi
było ciekawie, ale przy Repair się oprychałam (tłumaczenie franc-ang).

EwaP HF FH

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: alternatywy
On the Wed, 18 Aug 2004 17:01:43 +0200, Mariusz Drozdziel wrote:


| literatura piękna jest jak muzyka, płyty też się nie słucha raz...),

   Może i fakt, ale ja nie czytuje literatury pięknej.


No to się wszystko wyjaśniło...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: alternatywy
śro, 18 sie 2004 at 15:18 GMT,
Roman Werpachowski <r o m a nNOS@student.ifpan.edu.pl:


| literatura piękna jest jak muzyka, płyty też się nie słucha raz...),
| Może i fakt, ale ja nie czytuje literatury pięknej.
No to się wszystko wyjaśniło...


        No to te kilkanaście/dziesiąt tysięcy książek, to literatura piękna?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: alternatywy
On 2004-08-19, Roman Werpachowski <r o m a nNOS@student.ifpan.edu.plwrote:


On the Thu, 19 Aug 2004 17:01:17 +0000 (UTC), quem wrote:

| Tylko ciekawe co daje pochłanianie setek stron bezwartościuowej pisaniny.
| Co innego przeczytać 300 stron podręcznika do PHP, ze zrozumieniem,
| było by się czym pochwalić.

Jeżeli dla kogoś tylko podręczniki są wartościową lekturą, to na pewno nie
dochowa się kilkutysięcznej biblioteki.


I literatura piękna, ale fantatsyka??? :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: alternatywy
On the Thu, 19 Aug 2004 20:43:01 +0000 (UTC), quem wrote:


On 2004-08-19, Roman Werpachowski <r o m a nNOS@student.ifpan.edu.plwrote:
| On the Thu, 19 Aug 2004 17:01:17 +0000 (UTC), quem wrote:

| Tylko ciekawe co daje pochłanianie setek stron bezwartościuowej pisaniny.
| Co innego przeczytać 300 stron podręcznika do PHP, ze zrozumieniem,
| było by się czym pochwalić.

| Jeżeli dla kogoś tylko podręczniki są wartościową lekturą, to na pewno nie
| dochowa się kilkutysięcznej biblioteki.

I literatura piękna, ale fantatsyka??? :)


No, Dick to już podobno nie jest takie badziewie jak Sapkowski. Zresztą Dick
to sf, nie fantastyka.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Debian umarł


Wojciech Orlinski <i@gazeta.plwrote:
| E, tylko przy niejawnym wewnętrznym założeniu: 'żeby spojrzeć na
| komputra z punktu widzenia ZU, trzeba być ZU'.
Żeby spojrzeć na prowadzenie samochodu z punktu widzenia kogoś, kto nie
umie prowadzi?ć samochodu, trzeba nie umieć prowadzić samochodu.


Albo mieć dobrą pamięć.   Albo wyobraźnię.

Inaczej zamiast literatury pięknej mielibyśmy tylko reportaże.

j.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Debian umarł
In <cjdp73$mn@sagnix.uni-muenster.deNOSPAM_janu@uni-muenster.de
wrote:


| Żeby spojrzeć na prowadzenie samochodu z punktu widzenia kogoś, kto
| nie  umie prowadzi?ć samochodu, trzeba nie umieć prowadzić samochodu.

Albo mieć dobrą pamięć.   Albo wyobraźnię.


Wtedy też znasz tylko albo swoje wyobrażenie o ZU albo swoje
subiektywnie zniekształcone wspomnienie ZU.


Inaczej zamiast literatury pięknej mielibyśmy tylko reportaże.


Co za dziwna sugestia - twierdzisz, że reporter nie pisze z punktu
widzenia reportera? Albo że pisarz nie pisze z punktu widzenia pisarza?
Obie sugestie wydają mi się bardzo dziwne, niezależnie od tego, przy
ktorej obstajesz.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Debian umarł
NOSPAM_janu@uni-muenster.de:


| E, tylko przy niejawnym wewnętrznym założeniu: 'żeby spojrzeć na
| komputra z punktu widzenia ZU, trzeba być ZU'.
| Żeby spojrzeć na prowadzenie samochodu z punktu widzenia kogoś, kto nie
| umie prowadzi?ć samochodu, trzeba nie umieć prowadzić samochodu.
Albo mieć dobrą pamięć.   Albo wyobraźnię.
Inaczej zamiast literatury pięknej mielibyśmy tylko reportaże.


Nie zapominaj o felietonach :-P

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: GNU FDL
ja@softomat.com.pl (Jacek Kijewski) napisał(a) w
<Pine.LNX.4.10.10102241518130.4007-100@bubr.firm.softomat.com.pl:


Przez analogie: jezeli wykonasz kopie obrazu Mistrza, a Mistrz Cie
oskarzy o plagiat i zasadzi jakies odszkodowanie, nie oznacza w zadnym
wypadku, ze to wlasnie _TY_ nie jestes autorem tej kopii. Jestes. Jezeli
jest ona dostatecznie tworcza (np. domalowales Mona Lizie wasy i biust
na wierzchu), to jest to _TWOJE_ dzielo i _TWOJE_ prawa autorskie. O ile
wiem, przetlumaczenie literatury pieknej uznaje sie za wlasnie cos w tym
rodzaju. Czy przetlumaczenie literatury technicznej - nie wiem.

Przypomne, ze sprawa _nieco_ inaczej moze wygladac na Zachodzie, ale w
Polsce obowiazuje prawo polskie.


Gdyby tak było to żadne wydawnictwo nie wydałoby złamanego grosza na
licencje zachodnich książek do tłumaczeń.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kilka pytań - może ktoś odpowie
On Sun, 6 Feb 2000 14:30:38 +0100, KubuśPuchatek <apja@poczta.onet.pl wrote:
1. Bardzo proszę o podanie mi polecenia jakim mogę zmienić przerwanie dla
mojego modemu w setserial. (Ćwiczyłem kilka tygodni man setserial, ale nic
mi nie wyszło, możliwe, że przez mój raczej słaby angielski) Jak

Hmmmm....

przypuszczam, po ustawieniu na ttyS2, przypisuje mu się z automatu
przerwanie 4, a u mnie ma on 3 (tak jest przynajmniej pod windowsem). Mam


A `setserial /dev/ttyS1 irq 4' nie dziala?

2. czy istnieje jakaś książka, w miarę aktualna i w miarę uniwersalna
względem różnych dystrybucji na temat konfiguracji linuxa.


Xiazek jest sporo. Wystarczy sie przejsc po xiegarniach z literatura
piekna (komputery, elektronika, fizyka, ...). Nie kupuj `Linux - Same
konkrety'.

4. jaki sterownik zainstalować dla myszy A4tech z dwoma skrolami, żeby
chodził mi chociaż jeden z nich


Znajdz na sieci pakiet imwheel.

Pozdrawiam
Beorn

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: total lama


ZOMO wrote:
zainstalowalem Linuxa - wszystko slicznie
pieknie, no i przy 1 uruchomieniu zazadal
username i password - troche mnie tym zaskoczyl
bo podczas instalacji podawalem mu jakies hasla
ale ZADNEGO username
(gwoli scislosci - chodzi o RedHat-a 6.0 z InternetCD 8/99)
zainstalowalem go jeszcze raz pilnie sledzas cala instalacje
i NIC....zadnego usera
rowniez wpsywanie zamiast usera jakis pierdol np. anonymous
etc. nie przynioslo rezultatu

CO TAM TRZEBA WPISAC ???

ZOMO


wpisz jako username: root i jako haslo - to co wpisales jako haslo
podczas instalacji. Proste?
Aha, stworz sobie usera: adduser nazwa_usera i zmien mu haslo: passws
nazwa_usera.
Reszta to man`y i literatura "piekna".

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: total lama
Grupa została obdarzona artykułem od [Rosol]:
| wpisz jako username: root i jako haslo - to co wpisales jako haslo
| podczas instalacji. Proste?
| Aha, stworz sobie usera: adduser nazwa_usera i zmien mu haslo: passws
| nazwa_usera.
| Reszta to man`y i literatura "piekna".

  Ładnie człowieka zachęcasz... ;-)
  Aha i powinno być passwd (nie: passwa)
  Pozdr.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: poczotkujacy
GoTaR <go@priv0.onet.plwrote in
news:slrnahau95.fk.gotar@os.mil.gov.pl:


| Sam wiec rozumiesz dlaczego nie lubie uzywac j.polskiego. Jest w nim
| zbyt wiele nieprecyzyjnych reguł albo raczej brak reguł.

I dlatego ja go lubię używać do głupot.


J.polski nadaje sie bardzo dobrze do literatury pieknej, poezji.
Słuchanie poezji po angielsku nie jest doznaniem dosc przyjemnym...


| To ładny język dla ery przedinformatycznej, tak gdzieś do konca
| 19.wieku.
[...]

W zastosowaniach techniczych dla mnie największym utrudnieniem jest
to, iż jako język fleksyjny słabo nadaje się do grepowania. Trzeba
wpisywać sam rdzeń wyrazu, uwzględnić ewentualne oboczności, a przy
krótkich wyrazach to już stanowi poważne utrudnienie.


Dziekuje, ze ktos w koncu to zauwazyl i napisal...
Mnie tez doprowadza do czestej irytacji, jesli piszac tekst po polsku chce
wprowadzic zmiane w jednym wyrazie. Najczesciej musze wprowadzac wiele
skomplikowanych zmian w innych 3,4,5 wyrazach w zdaniu.
Wyszukiwanie i katalogowanie to problem.
Zapisywanie plikow po polsku to ryzykowna zabawa. Nie raz juz
polskojezyczne pliki zepsuly mi nastoj, wymuszaly dodatkowe skomplikowane
zabiegi z systemami operacyjnymi.

J.polski jest po prostu niekompatybilny z komputerami. Nie wspominam juz o
moich malych bazach danych w przenosnych urzadzeniach elektronicznych
(zegarek, telefon).

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: list


przemo wrote:
| co za tresc i glebia przekazu !!! studiujesz na wydziale literatury

pieknej ? a tak w ogole to gjgfhjgjhjghjghjghjghjghj pisze sie przez g
zamnkniete !
<przemo


Nie znasz sie !!!
koledze chodzilo o
HK_Local_MachineSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionSaySomething
klucz Default
REG_DWord =1

Tyle, ze bylo to potraktowane SP z HE i dlatego nie odcyfrowales bo masz
  klucz tylko 64!!!
:-)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: list


przemo wrote:

| co za tresc i glebia przekazu !!! studiujesz na wydziale literatury

| pieknej ? a tak w ogole to gjgfhjgjhjghjghjghjghjghj pisze sie przez g
| zamnkniete !
| <przemo

Nie znasz sie !!!
koledze chodzilo o
HK_Local_MachineSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionSaySomething
klucz Default
REG_DWord =1

Tyle, ze bylo to potraktowane SP z HE i dlatego nie odcyfrowales bo masz
  klucz tylko 64!!!
:-)


cze! no to teraz zgłupiałem !(choc moze juz wczesniej bylem)  powaznie???

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuStrona 1 z 4 • Wyszukano 320 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4

comp
co to jest Literatura faktu co to jest Literatura podmiotu co to jest krzywą grzania co to jest mieszkanie kwaterunkowe Co to jest Katalog internetowy co to jest koloryzacja progresywna Co to jest koronografia serca Co to jest katalog stron co to jest Kolka nerkowa i jakie są objawy co to jest likwidacja zakładu informacja tpsa katowice
wzor konspektu
9x19 5x112
panasonik VS3
Cytat

Długość życia ludzkiego - to punkcik, istota - płynna, spostrzeganie - niejasne, zespól całego ciała - to zgnilizna, dusza - wir, los - to zagadka, sława - rzecz niepewna. Marek Aurelisz
De mortuis nihil nisi bene - o zmarłych dobrze albo wcale (mówić). (mówić). (mówić)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował. Derek Bruce
Actor sequitur forum rei. - dla powoda właściwy jest sąd pozwanego
A capite - od początku; od głowy.

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com