co to jest Komunia Święta
Baza wyszukanych haseł
 
Cytat
Demokracja: mówisz, co chcesz, robisz, co ci każą. Geoffrey Berry
Indeks podatki PIT Podróże PL podpisy gif
 
  Witamy

Oglądasz wypowiedzi znalezione dla zapytania: co to jest Komunia Święta
Temat: Poprawiny

Mam takie pytanie absolutnie poza DW, internetem i komputerem a więc:

Czy jest coś takiego jak poprawiny pierwszej komunii świętej czyli dzień po jakieś spotkanie rodzinne?
Nie ma poprawienia. Jest tylko ponowienie, czyli rok od czasu komuni i wtedy jest ponowienie. Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Mój świadomy sen


Jeśli istnieją demony, które boją się imienia chrześcijańskiego boga, to czy znaczy to, iż ten chrześcijański bóg rzeczywiście istnieje, czy może sam egzorcyzm polega na czymś innym
- po pierwsze mam prośbę. pisz Bóg z dużej litery, możliwe? Z góry dzięki. Po drugie tak, to to oznacza, zę największa siła, taka jakby walka wewnętrzna, która objawia się fizycznie następuje w obecności Komunii świętej. O niechrześcijańskch egzorcystach też słyszałem, ale tylko duchowny ma możliwość rozkazania duchowi opuszczenia tej osoby. Tamci mogą jedynie prosić ducha o opuszczenie, jeżeli nie jest to jakieś naprawdę mocne opętanie zwykle się to udaje. Jeżeli jednak świeckie egzorcyzmy nie przynoszą skutku, sprawę przejmuję duchowny.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jak często chodzisz do kościoła.
Nie lubię mszy, śpiewów, modlitw wg ustalonego harmonogramu i ogólnego zamieszania podczas komunii świętej, dlatego na msze święte nie uczęszczam w ogóle.
Dla mnie Kościół jako budynek ma być oazą, do której przychodzę w wolnej chwili i w której w milczeniu rozmawiam z Bogiem. Poza tym uwielbiam małe lub średnie kościółki, gdzieś na obrzeżach miast lub na wsiach. Uwielbiam klimat jaki tam jest, wystrój, obrazy, ołtarz. Do takich kościołów aż się chce przychodzić i w spokoju przemyśleć wszystko.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Benedykt XVI jest przedostatnim papieżem...

"wyobraz sobie, ze ty wierzysz w boga, a twoje dziecko od malego jest ateistą, to jest chore"

a ty jak byłeś mały to wierzyłeś DOSŁOWNIE w boga?hahahah ;d
twoje dziecko jak się urodzi będzie mogło wybrać sobie wiare XDD !moze ty dostawales za to ze sie nie pomodliles , bo ja tak nie mialem XD
dobrze by bylo gdybyś czasem pomyslal co piszesz..


ty nigdy nie myślisz a walisz posty bez celu i jest dobrze ?

no to inaczej Cie zapytam , bo widze, ze mnie nie rozumiesz..
bedac katolikiem, nie wezmiesz ze soba dziecka do kosciola, zeby nie narzucac mu swojej wiary? bedac katolikiem, twoje dziecko bedzie moglo samo zadecydowac czy chce czy nie chce isc do kosciola, przyjac komunię świętą.. a chrzest? jak ty to widzisz?
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pytania dla prawdziwych chrześcijan || ++++
1 chrzest (łac. baptismum)
bierzmowanie (s. zstąpienia Ducha Świętego) (confirmatio)
Eucharystia (Komunia Święta) (eucharystia)
pokuta (spowiedź, sakrament pokuty i pojednania) (paenitentia)
namaszczenie chorych (unctio infirmorum)
kapłaństwo (sacri ordines)
małżeństwo (matrimonium) Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: świnka choroba
Ja jeszcze nie byłem chory na świnkę a czemu to nie wiem czy jestem od niej uodporniony jak miałem komunie świętą to pamiętam że prawie większość chorowała na nią jak siedziałem w ławce to po lewej siedział ze świnką po prawej ze świnką i z tyłu ze świnką i nie wiem czemu nie zachorowałem choć przecież komunia trwa dobrą godzinę i nic. Później po kilku latach moja kuzynka była chora i też się nie rozchorowałem xD w czerwcu będę miał 17 lat i do tej pory nie miałem świnki
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Bierzmowanie

(...) Przez comiesięczne przystępowanie do Sakramentu Pokuty i częstą Komunię Świętą, pragnę pogłębiać swoją przyjaźń z Chrystusem, a także otwierać się na działanie Ducha Świętego.
Postanawiam pilnie uczestniczyć w katechezach oraz we wszystkich spotkaniach duszpasterskich.
Proszę też wszystkich tutaj zebranych o modlitwę, bym nie uległ pokusom świata, ale wytrwale podążał drogą ucznia Jezusa z Nazaretu. (...)
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Rela
1. Na czym polega hierarchiczna jedność Kościoła? Mt 16,18-19

Lud Boży posiada hierarchiczną strukturę. Doskonała jedność Kościoła nastanie zatem wtedy, gdy wszyscy diakoni, prezbiterzy - nazywani też kapłanami - biskupi i pozostali wierni będą trwać w jedności ze sobą oraz z papieżem będącym następcą św. Piotra. Do każdego biskupa Rzymu, a nie tylko do św. Piotra, odnoszą się słowa Chrystusa: „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą, i tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 16,18-19).


Roznie mozna to tez rozumiec jednosc jest tez wtedy gdy przymujemy komunie swieta czynia to wszyscy na pamiatke ale jednosc i solidarnosc wystepuje miedzy ludzmi wtedy gdy jest glosowanie na kogos cala wiara glosuje podobnie i podobnie czyni wedlug tego co mowi glowa kosciola jesli papiez nakarze nam cos wykonamy to a to juz jest slidarnosc i jednoczenie
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: zadanie z religi
Przeczytam wyliczankę sakramentów (tą w książce z pierwszej komuni) i spróbuje wyjaśnić czemu podaje ono inną kolejność niż ta w której my po chrzcie poszliśmy najpierw do spowiedzi, przyjeliśmy komunię świętą i jeszcze nie jesteśmy bierzmowani?

Z góry dzięki za pomoc
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Życzenia na komunię po niemiecku
Serce dziecka małe, jak lilia musi być białe, jak lilia musi być czyste, jak toń wody przejrzyste...Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej wielu obfitych Łask Bożych życzy..


Das Herz eines kleinen Kindes, und müssen weiße Lilie, Lilie und müssen sauber und klar, Tonnen von Wasser ... in Erinnerung an den Ersten Heiligen Kommunion viele schwere Łask Gott .. Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: 10 diamentów || GWARANTOWANE |||
Religia odwraca uwagę od problemów i cierpienia w świecie doczesnym, obiecując nagrodę w przyszłym życiu.Dlatego Ja jako mężczyzna chodzę regularnie do kościoła, jeśli popełnię grzechy to oczywiście za nie żałuje i się spowiadam.Naturalnie przy tym przyjmuje komunię świętą.Rozmawiam codziennie z Bogiem poprzez dwa razy dzienną, składaną modlitwę.
spełniam przykazania dekalogu.Gdy następują ważne święta takie, jak np.Boże Narodzenie czy post w czasie Wielkanocy,spełniam jej obyczaje.
No i oczywiście uczęszczam na szkolną katechezę rozszerzać swoją wiarę i miłość do Boga.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Znalezienie informacji.

co łaczy egipska religia z katolicyzmem:
chrzest,zycie po zyciu, sad ostateczny, dziewicorództwo, wskrzeszenie, ukrzyzowanie, arka zbawienia, obrzezanie (to juz nie, to w religii żydowskiej, ale.. jezus byl zydem przecie), zbawiciele, komunia swieta, wielka podroz, wielkanoc, boze narodzenie...

Niestety o tym o co pytasz nie wiem nic.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Dlaczego i po co chrześcijanie poszczą ?

Post to dobrowolne powstrzymanie się od jedzenia w ogóle, lub od spożywania pewnych rodzajów pokarmów (np. mięsa), przez określony czas. Pości się przede wszystkim z przyczyn religijnych.

Prawo Kanoniczne określa post jako formę pokutną. Wyróżnia się trzy rodzaje postów:

Post ścisły - obowiązuje w Wielki Piątek, Środę Popielcową. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczeniu posiłków do jednego posiłku do syta i dwóch mniejszych. Obejmuje wiernych w wieku 18-60 lat.

Post zwykły - polega na powstrzymaniu się od spożycia pokarmów mięsnych w każdy piątek roku liturgicznego (z wyjątkiem uroczystości, czyli dni liturgicznych najwyższej rangi) dla katolików w wieku powyżej 14 roku życia. Z przestrzegania postu zwolnione są osoby, które nie mają możliwości wyboru pokarmu (dotyczy punktów zbiorowego żywienia, bądź odbywają podróż). Wyjątek ten nie dotyczy postu ilościowego w Środę Popielcową i Wielki Piątek[1]. W szczególnych przypadkach, ze słusznych powodów, dyspensy od zachowania postu może udzielić proboszcz własny bądź miejsca poszczególnym wiernym, rodzinom lub grupom wiernych (konieczna jest wówczas modlitwa w intencji Ojca Świętego).

Tak zwany Post Eucharystyczny - powstrzymanie się od spożycia pokarmów na godzinę przed przyjęciem Komunii Świętej.

Postem może być też ograniczanie własnych przyjemności.


Żródło: Wikipedia

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ateizm?

Maciej Nowak napisał(a) w wiadomości: <3b10f@news.vogel.pl...


A ja jak byłem półprzytomny w szpitalu to mi komunie kazali przyjąć! A ja
myślałem że komunę i się zgodziłem. :-(


Żart zartem, ale zdaje się w Katowicach grupa katoprawicowych radnych zgłosiła wniosek, by zmienić nazwę szczytu "Czerwone Wierchy",
a nazwę ulicy "Komuny Paryskiej" na .... "Komunii Świętej"....

Inna rzecz, że katol to wszędzie głupi np. do parlamentu Austrii wniesły jełopy wniosek o usunięcie z godła Austrii sierpa i
młota...

No jak można być takim pojebem???

ab. Angel
"Biblia to trucizna" (Pius IX, papież 1846-78)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wygrajmy małżeństwo...

"xcichy" <x@poczta.onet.plschrieb im Newsbeitrag

przeoryszami ale kapłankami które prowadzą Msze św. i rozdają
przenajświętszy sakrament nie mogą.xc

Ty,taki z ciebie katol a nie wiesz,ze kobiety na mocy Soboru Watykanskiego


moga rozdawac jak to ty nazywac Komunie Swieta?To wy przekleci konserwatysci
nieprzestrzegacie nawet postaniowuen wlasnego soboru.
I jeszcze  jeden przyklad.
Sobor pozwala na osobiste wkladanie  tego polatka do ust.I to sie juz
wszedzie(znowu poza Polska) praktykuje.Czyli trzeba was traktowac jak
nieposlusznych  kacerzy.
rich

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wygrajmy małżeństwo...
Ob. "rich" <kulm@freenet.denapisał w wiadomości


| przeoryszami ale kapłankami które prowadzą
| Msze św. i rozdają przenajświętszy sakrament nie mogą
Ty,taki z ciebie katol a nie wiesz,ze kobiety na mocy Soboru
Watykanskiego
moga rozdawac jak to ty nazywac Komunie Swieta?


   Szafarzem komunii z nadania biskupa może byś i świecki. To się nazywa
delegacja uprawnień.
   N. p.: Jak cię raz poinstruują jak wkręcić jakąś śrubkę i to zrobisz,
nie znaczy, że masz do teog uprawnienia na stałe.


Sobor pozwala na osobiste wkladanie  tego polatka do ust.


    Ustalenie Episkopatu.

Assasello

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jak wygląda związek ludzi wyznających różne wiary??


Mogę się mylić, ale obiecujesz chyba tylko, że nie będziesz przeszkadzać w
ich katolickim wychowaniu, czy coś takiego.


No więc właśnie tego chyba nie mogę obiecać. Chcę, żeby moje dziecko wybrało
wiarę, żeby nikt mu niczego nie narzucał. Czy jako katolik zezwoliłbyś, żeby
dziecko samo zdecydowało, czy chce być ochrzczone i czy chce przystąpić do
pierwszej komunii świętej?


| Dlatego uważam, że taki związek nie ma szans.

Ma. :)


Nie u mnie ;)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Jak wygląda związek ludzi wyznających różne wiary??
Kinga Macyszyn pisze:


No więc właśnie tego chyba nie mogę obiecać. Chcę, żeby moje dziecko wybrało
wiarę, żeby nikt mu niczego nie narzucał. Czy jako katolik zezwoliłbyś, żeby
dziecko samo zdecydowało, czy chce być ochrzczone i czy chce przystąpić do
pierwszej komunii świętej?


Jako katolik zapewne nie - chrześcijaństwu generalnie idea tolerancji jest
dość obca.


Nie u mnie ;)


O tym się nie wypowiadałem. :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: animowane napisy do czołowki
Witam,
ponieważ dużym powodzeniem cieszył się zrzut artykułów o obrazie w obrazie
czyli PiP, po korespondencji z autorem zostałem upoważniony do przekazania
następującej wiadomości:
Wielu kolegów ma nieraz kłopoty z wykonaniem własnego logo, napisów do
czołówki filmu.
Mogę wysłać zeskanowane dwie strony z artykułem P. Adama Bakalarza
rozwiązującym ten problem ładnie, zgrabnie i szybko.
Tekst ten znajduje się w wydaniu specjalnym PCWK "Cyfrowe wideo" z 2002
roku, który  ponownie został wprowadzony do sprzedaży po obniżonej
promocyjnej cenie 15 zł (wcześniej był za 30 zł).
Można go znaleźć w empikach, większych kioskach i salonikach prasowych.
Polecam gorąco kupno tego numeru, wart wydanych pieniędzy.
Oto niektóre pozycje ze spisu treści:
Wejście za (pół)darmo - modyfikacje kamer cyfrowych
Zanim dostaniesz Oscara - Poradnik początkujących wideoamatorów
Jak dobrze sfilmować Pierwszą Komunię świętą dziecka
Pecet filmowca - Budujemy komputer do edycji wideo
Karciany montaż
Borys w Hollywood
Tutorial programu Adobe Premiere
Audio dla wideo
Wytłocz to sam - tutorial authoringu DVD
i wiele innych
Acha, zeskanowane strony mają po 270 kb jako jpg
Chętnych proszę na priv
Stefan
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: sprzedam - PamiÂątka Pierwszej Komunii
Mam do sprzedania śliczne Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej - bardzo
oryginalne, wielkie bombki na metalowym, eleganckim stojaczku. Obrazki na
bombkach są ręcznie malowane, całość jest znakomitą ozdobą i pamiątką na
długie lata. Osobom zainteresowanym chętnie wyślę zdjęcie takiej pamiątki.

Mam też podobne bombki z okazji innych uroczystości np. urodzin dziecka,
rocznicy ślubu, osiemnastki, narodzin dziecka, chrztu, ślubu. Zdjęcia i
szczegóły drogą mailową.

anna.tkac@fiolkowemarzenia.pl

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Byliście już?
*Ela* napisał(a):


Tego nie wiem, ale wystarczy, że przynajmniej raz w roku wyspowiadasz się
;P Aha, musi to być w okresie wielkanocnym ;P


A no właśnie nie do końca tam stoi dokładnie "Przynajmniej raz w roku
spowiadać się i w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować" (Boszzz...
po kiego ja sobie pamięć takimi pierdułami zaśmecam???? ;-) )

Znaczy do komunii trza kole Wielkanocy, wyspowiadać się i na Boże Narodzenie
można ;-)

pzdry,
    Ciri
    Gad razdwapienć69siedemczy

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Byliście już?


 Ciri wrote:
*Ela* napisał(a):

| Tego nie wiem, ale wystarczy, że przynajmniej raz w roku
| wyspowiadasz się ;P Aha, musi to być w okresie wielkanocnym ;P

A no właśnie nie do końca tam stoi dokładnie "Przynajmniej raz w roku
spowiadać się i w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować"
(Boszzz... po kiego ja sobie pamięć takimi pierdułami zaśmecam????
;-) )

Znaczy do komunii trza kole Wielkanocy, wyspowiadać się i na Boże
Narodzenie można ;-)


a to nie jest zwiazane ze sobą? znaczy, jak się nie wyspowiadasz to komunii
nie dostaniesz chyba?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Byliście już?
Dnia Sun, 27 Mar 2005 09:44:20 +0000 (UTC), Ciri napisał(a):


A no właśnie nie do końca tam stoi dokładnie "Przynajmniej raz w roku
spowiadać się i w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować" (Boszzz...
po kiego ja sobie pamięć takimi pierdułami zaśmecam???? ;-) )


No to wyspowiadaj się w okresie Boeżego Narodzenia i przyjmij komunię w
ookresie wielkanocnym ;PP
Powodzenia w wytrwaniu bez grzechu ;P

U nas do tej pory dają kartki do spowiedzi w okresie wielkanocnym aby
odhaczyć czy się wyspowiadałaś czy też nie ;P

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I znów katolicy :-)))
"Sprawa wywołała duże poruszenie wśród katolików w New Jersey, a ośmioletnia
Haley Waldman głęboko przeżywa, że miejscowy biskup unieważnił jej pierwszą
Komunię Świętą, ponieważ przyjęła ją w postaci hostii z mąki ryżowej..."

http://info.onet.pl/967819,12,item.html

Pozdrawiam
Darek

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I znów katolicy :-)))

"Darek S." <darek_s@_WYTNIJ_TO_op.pl wrote in message"Sprawa wywołała duże poruszenie wśród katolików w New Jersey, a
ośmioletnia
Haley Waldman głęboko przeżywa, że miejscowy biskup unieważnił jej
pierwszą
Komunię Świętą, ponieważ przyjęła ją w postaci hostii z mąki ryżowej..."


doczytałeś kutafonie do końca??

w każdym kraju  każdy przepis obowiązuje tak dlugo aż się do nie zmieni
na bardziej życiowy.

macso

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I znów katolicy :-)))
Darek S. wrote:
"Sprawa wywołała duże poruszenie wśród katolików w New Jersey, a
ośmioletnia Haley Waldman głęboko przeżywa, że miejscowy biskup
unieważnił jej pierwszą Komunię Świętą, ponieważ przyjęła ją w
postaci hostii z mąki ryżowej..."

Ty, a 13 letni Pawlik Morozow, komsomolec, wydał na rozstrzelanie swoich
rodziców, za chowanie mąki.

Więc weź się odpierdol od katolików.
Wyczyść se najpierw własną gnojówkę.

moon

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I znów katolicy :-)))

Użytkownik "macso"

"Sprawa wywołała duże poruszenie wśród katolików w New Jersey, a
ośmioletnia
Haley Waldman głęboko przeżywa, że miejscowy biskup unieważnił jej
pierwszą
Komunię Świętą, ponieważ przyjęła ją w postaci hostii z mąki ryżowej..."

doczytałeś kutafonie do końca??

w każdym kraju  każdy przepis obowiązuje tak dlugo aż się do nie zmieni
na bardziej życiowy.


---------------------
Dewocie, jak można ośmioletniemu dziecku odbierać komunię?

Pozdrawiam
Darek

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: A jak wypadla Twoja parafia ?
. Z listopadowego liczenia białostockie parafie są zadowolone. Wielu
proboszczów może pochwalić się większą liczbą wiernych, uczestniczących co
tydzień we mszy świętej, niż jeszcze rok temu.
W kościele pw. św. Andrzeja Boboli modli się co niedzielę blisko 50 procent
więcej osób.
- Powodów może być kilka: śmierć papieża, prężnie działające przy parafii
wspólnoty religijne, poprawa nagłośnienia w kościele i ... nowy proboszcz -
jednym tchem wymienia ks. Ryszard Puciłowski, gospodarz parafii św. A.
Boboli.
Z niedzielnej frekwencji cieszy się również ks. Andrzej Kołpak, z parafii
św. O. Pio.
- 50 procent parafian chodzi co tydzień na mszę świętą, o 10 więcej niż rok
temu. Staramy się dbać o wiernych. Przy naszym kościele działa urocza
kawiarenka, w której po mszy można napić się dobrej kawy - opowiada
proboszcz.
Do św. Wojciecha na msze przychodzi tyle samo osób co rok temu. - Pewnie, że
chciałoby się, żeby wiernych przybywało, ale na wszystko trzeba patrzeć
realnie. Moja parafia to przede wszystkim ludzie starsi. Przy niekorzystnej
pogodzie wielu z nich zostaje w domu - podkreśla Stanisław Szczepura,
proboszcz.
Liczba wiernych uczestniczących we mszy świętej nie zmieniła się także w
parafii św. Rodziny. Wzrosła tu natomiast liczba osób przystępujących do
komunii świętej.
- W porównaniu z rokiem ubiegłym, prawie 90 osób więcej przyjęło w tych dniu
komunię. To bardzo dobrze świadczy o naszych parafianach - podkreśla ks.
Roman Balunowski, proboszcz parafii.

k2

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: o, Logan!
Wed, 30 Mar 2005 11:00:20 +0200, na alt.pl.tvn.bigbrother, Anna Izabela
napisal(a):

Dzień dobry Aniu!
dzien dobry, Logan
mam dla Ciebie bojowe zadanie: zainicjuj dzis jakas ciekawa rozmowe, tak
zeby nie bylo nudno!


Zmień datę, to może damy radę. Teraz chłopczyk wstaje od kompa i idzie na
śniadanie, a potem zajmie się zajęciami :P

Zrob to!
bo bede zla!!!


A może pogadacie o tej kobiecie, którą odłączyli od aparatury
podtrzymującej życie? Słyszałem, że wczoraj otrzymała komunię świętą. To
dobry temat ;)
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: o, Logan!


Zmień datę, to może damy radę.


no nie! bez zadnych waunkow wstepnych, lamiesz konwencje!!!

Teraz chłopczyk wstaje od kompa i idzie na
śniadanie, a potem zajmie się zajęciami :P


rozczarowales mnie, Logan... ;(

A może pogadacie o tej kobiecie, którą odłączyli od aparatury
podtrzymującej życie? Słyszałem, że wczoraj otrzymała komunię świętą. To
dobry temat ;)


kto"pogadacie"? co to jest???
males rzucic jakas kontrowersyjna teze, zebym sie mogla jej zywiolowo
sprzeciwic, a nie zadawac temat!

Moon, ratunku!

AI

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Co za popierdolony naród!!!!!!!!!!!!
Był 25 kwiecień (piątek) gdy o godzinie 0:52 *maksjanka* napisał(a):


| Ależ Kochanie, przecież wiesz, że Ty stanowisz wyjątek. :-)
| Każda reguła go potrzebuje :-)

za niecałe 4 tygodnie _mój syn_ przystępuje do I Komunii Świętej-
przyjedziesz to uczcić ?


Ultimatum? ;D

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Gestsze sito na granicach USA


"Marek J" <m_j@yahoo.comwrote in messageOd 1 stycznia przyszlego roku osoby odwiedzajace Stany Zjednoczone
podlegac beda zaostrzonej procedurze kontrolnej. Od wszystkich
nieposiadajacych obywatelstwa lub "zielonej karty" pobierane beda
odciski palcow. Urzednicy imigracyjni beda tez robic zdjecia i fotokopie
paszportow.

zobacz wiecej: http://www.dziennik.com/www/dziennik/wiad/lok.htm#1

mj


powinni jeszcze zazadac swiadectwa slubu i komunii swietej

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nigeria. [znowu] Kobieta skazana na ukamienowanie


Peyton wrote:
| Ona jest BEZ kreski.
| Tak dla formalnosci.

a wiesz, ze "bez kreski" spiewala dzis w pewnym kosciele? to sie nazywa
powrot do zrodel... :-)


Z mężem "bez kreski" - synem Lucjana - chodziłem na religię katolicką,
potem razemśmy brali komunię świętą. Tak dla formalnosci.

de

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Nigeria. [znowu] Kobieta skazana na ukamienowanie
gzyra <mara@polbox.comrzecze tak w news:3D6D624D.C07E9B04@polbox.com:


Z mężem "bez kreski" - synem Lucjana - chodziłem na religię katolicką,
potem razemśmy brali komunię świętą. Tak dla formalnosci.


Jak w rodzinie!
Ja śpiewałam w kościele z żoną, Ty komunię z mężem...
Jak pieknie...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: a tak sobie myślę....


| Tak sobie bowiem myslę (a i Pan Jacek też chyba tutaj
| wspominał) , że _najpierw_ było "coś nie tak" miedzy Wami a dopiero
_potem_
| nastały czasy związków Pana Jacka z BSI.

To, oczywiscie tez nieprawda, ale mniejsza z tym.


Klamca nie potrafi sobie nawet wyobrazic, ze ktos moglby pisac prawde. Niech
pan sobie sprawdzi chronologie, tak jak sugeruje Pan Marcin Muran zanim
zacznie pan pisac cokolwieg glupiego.
Za chwile Pan napisze rowniez, ze Papiez Jan Pawel II wpierw zostal Papiezem
a potem przyjal Pierwsza Komunie Swieta a do Biezmowania ma "podchodzic" w
przyszlym roku....... Chrztu odziela mu jak zalatwi wpierw sprawe
biezmowania.

Jacek Wendolowski

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: a tak sobie myślę....


"Jacek Wendolowski" <ja@globalnet.co.ukwrote in message| Tak sobie bowiem myslę (a i Pan Jacek też chyba tutaj
| wspominał) , że _najpierw_ było "coś nie tak" miedzy Wami a dopiero
| _potem_
| nastały czasy związków Pana Jacka z BSI.

| To, oczywiscie tez nieprawda, ale mniejsza z tym.

Klamca nie potrafi sobie nawet wyobrazic, ze ktos moglby pisac prawde.
Niech
pan sobie sprawdzi chronologie, tak jak sugeruje Pan Marcin Muran zanim
zacznie pan pisac cokolwieg glupiego.


Ma pan racje. Istotnie twierdzil Pan, ze nie jest Pan zaangazowany w BSI
10. 06, a juz 12. 06 twierdzil Pan, ze i owszem, zainwestowal, namowil
Kojaka i ze wcale Pan nie zaluje.

Czy teraz, kiedy to ustalilismy juz fakty i chronologie, zechce sie odniesc
do zarzuty, ze 10. 06 klamal Pan, twierdzac, iz nie jest Pan zaangazowany
w BSI?


Za chwile Pan napisze rowniez, ze Papiez Jan Pawel II wpierw zostal
Papiezem
a potem przyjal Pierwsza Komunie Swieta a do Biezmowania ma "podchodzic" w
przyszlym roku....... Chrztu odziela mu jak zalatwi wpierw sprawe
biezmowania.

Jacek Wendolowski


Wolalbym, zeby nie mieszal do swoich kretactw papieza.
Jemu to wprawdzie nie zaszkodzi, ale Panu nijak nie pomoze.

kk

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: prace i strona do oceny.
he napisał:


Zakłamanej ? Chyba nie wiesz co mówisz ? PEwnie nie jesteś
katolikiem..


Oczywiście że nie jestem. Co nie przeszkodziło mi wcale w tym,
żeby odbyć chrzest, komunię świętą i bierzmowanie. A przede mną
jeszcze ślub kościelny - po jutrze.


mi to nie pezeszkadza .. ale przeszkasza mi to że ktoś
robi sobie kabaret i widowisko z rzeczy i zjawisk,
które dla wielu są ważne.


Dużo rzeczy jest ważnych. Dla mnie Bóg i kosciół są.. daleko na końcu.
Odwrotnie niż u Ciebie? Dziwny jakiś jesteś. ;


Trudno że tego nie rozumiesz .. Twoja sprawa .. Biedny człowieku.


BK.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wzor zaproszenia
Witam wszystkich,
Potrzebuję wzoru zaproszenia na I Komunię Świętą,
oczywiście w formie elektronicznej.

Jeżeli ktoś z was ma takie zaproszenie lub zna adres www
z którego można pobrać elementy do tego typu ogłoszeń
to proszę o mail.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Liszaj
Lis@polbox.com

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Koreanscy pocztowcy lubia linuksa


Użytkownik Artur Karazniewicz napisał:
Dlaczego Windows? Dlacego Linux?
http://di.com.pl/news/11105,0.html
Dlatego bardzo lubiana jest platforma MSSQL, ASP.NET  (.NET Framework w
ogolnosci) w powiazaniu z hostingiem tego wszystkiego na W2K3 z IIS 6.0
Bardzo lubiana przez kogo?

<ironia mode on
Przez Microsoft który to sprzedaje, przez uczelnie które kształcą studentów na tym,
przez nauczonych świeżo już programistów po tych uczelniach.......


Ironia? Zobacz ile MS zrobił dla polskich szkół - zauważ naszych
młodych informatyków, którzy odnoszą coraz większe sukcesy...
Chociaż teraz, na I komunię świętą daje się w prezencie komputer,
więc całkiem możliwe, że pierwsze kroki z komputerem robią
w domu, a nie w szkole :
Wskaż inną firmę, która tyle zrobiła dla _polskich_ szkół, co MS.

Piciu

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: maj 2006
Karol Lipnicki napisał(a):


Wiemy na czym to polega. Zbliża się koniec roku szkolnego. Młodzież siada do
komputerów, w zupełnie luźnych celach szukając czegoś nowego i
interesującego.


Warto też wziąć pod uwagę pierwszą komunię świętą, która jak wiadomo
owocuje nową komórką tudzież nawet komputerem.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: maj 2006


Jacek Popławski wrote:
Warto też wziąć pod uwagę pierwszą komunię świętą,


Dla mnie to już odległa przeszłość (23l.) ;)
Nie mniej jednak - najważniejszy jest rozsądek. Rodzice traktują komputery
jak zabawki dla dzieci. O zgrozo... I niestety dzieje się tak: gry, filmy,
zabawy. Rzadko zdarza się aby młody człowiek miał jakkolwiek konstruktywne
zainteresowania związane z ogólnie pojętymi komputerami (o "informatyce"
nie wspomnę).

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: maj 2006
Dnia 02-05-2006 o 13:01:05 Karol Lipnicki <alpi@gmail.comnapisał:


Jacek Popławski wrote:
| Warto też wziąć pod uwagę pierwszą komunię świętą,

Dla mnie to już odległa przeszłość (23l.) ;)
Nie mniej jednak - najważniejszy jest rozsądek. Rodzice traktują  
komputery
jak zabawki dla dzieci. O zgrozo... I niestety dzieje się tak: gry,  
filmy,
zabawy. Rzadko zdarza się aby młody człowiek miał jakkolwiek  
konstruktywne
zainteresowania związane z ogólnie pojętymi komputerami (o "informatyce"
nie wspomnę).


zgadzam sie ! Kupuja im komputery zeby sie nie nudzily - bo sami nie umia  
zapewnic im odpowiedniego zagospodarowania czasu. A tak jak jest komp to  
jest spokoj. No ale nie dla kazdego. NIE DZIECIA NEO ! ;]

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: GB a GiB


Jak powszechnie wiadomo -- Jezus Chrystus żył właśnie 33 lata.

Licealiści umierają w płonącym autokarze mniej więcej w 180 dni po śmierci
polskiego papieża, mając mniej więcej po 18 lat. 2 kwiecień 2005
wieczorem,
godzina 21 minut 37 :) z jednej strony i 30 wrzesień 2005, ale poranna
godzina -- gdzieś około 6 nad ranem -- minut dokładnie mi nie chce się
sprawdzać, co daje nieco ponad 180 dni i około 8 godzin, czyli 1/3 dnia.
Ja urodziłem się 23 lutego (23.02) co przypomina akurat tyle, ile brakuje
polskiemu papieżowi (2 godziny i 23 minuty) do ustanawianego przezeń
zbawczego
Święta Miłosierdzia, którego umarli ciałem świętować **nie mogą**, gdyż
nie
przyjmują sakramentów, a warunkiem uczestniczenia w łaskach tego święta
jest
właśnie przyjęcie Najświętszego Sakramentu, czyli tak zwanej Komunii
Świętej. :)
Gdyby papież żył choćby jedną chwilę owej niedzieli -- pierwszej po
Wielkanocy,
mógłby przyjąć Komunię Świętą nawet bez udziału świadomości, co
skutkowałoby tak
samo, jak ,,normalne'' przyjęcie tegoż sakramentu, ale do owej
niedzieli -- brakowało
owych 2 godzin i 23 minut.


a jak przeczytasz Kubusia Puchatka co 3-ci wyraz i co 3-cia literę to
otrzymasz cytaty z pisma swietego - cud

---
avast! Antivirus: Outbound message clean.
Virus Database (VPS): 0641-4, 2006-10-13
Tested on: 2006-10-15 08:32:06
avast! - copyright (c) 1988-2006 ALWIL Software.
http://www.avast.com

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Koniec Microsoftu, koniec pewnej epoki ?

Arkadiusz Danilecki <szo@aurora.put.poznan.plpisze...

1) Komunizm ma tyle wspolnego z Open Source co z komunia swieta
w kosciele/


Moze sie zdziwisz, ale zobacz sobie w slowniku definicje komuny.
Tak ogolnie to wspolnota. Komuny to nie tylko komunizm, a komunia wywodzi sie
od komuny i ma zwiazek ze slowem wspolnota. Tak wiec, to chyba byl zly
przyklad....;) (rozumiem o co ci chodzilo, ale czasami fajnych rzeczy mozna
sie doszukac w slowniku).

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Koniec Microsoftu, koniec pewnej epoki ?
Witam

Ship log, stardate Thu, 27 Apr 2000 23:21:21 +0200
Milo reports:


Arkadiusz Danilecki <szo@aurora.put.poznan.plpisze...
| 1) Komunizm ma tyle wspolnego z Open Source co z komunia swieta
| w kosciele/
Moze sie zdziwisz, ale zobacz sobie w slowniku definicje komuny.
Tak ogolnie to wspolnota. Komuny to nie tylko komunizm, a komunia wywodzi sie
od komuny i ma zwiazek ze slowem wspolnota. Tak wiec, to chyba byl zly
przyklad....;) (rozumiem o co ci chodzilo, ale czasami fajnych rzeczy mozna
sie doszukac w slowniku).


A kto tu pisze o komunie? Było tylko o komuniźmie...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: wizytowka: http://www.tomfilm.pl
Dnia 10-12-2005 o 20:24:34 Marcin Teodorczyk <marte@tlen.plnapisał:


Witam,
prosze o ocene tej strony wizytowki
studia filmow wideo "Tomfilm".
Kod jest troche na wyrost,
bo wkrotce bedzie rozbudowana
o szczegolowa oferte.

http://www.tomfilm.pl


"reportaże foto i wideo z:
- uroczystości weselnych
- studiówek
   ^^^^^^^^^
- komunii świętych
- i innych
montaż i obróbka filmów i zdjęć
konwersja między formatami:
VHS, SVHS, VCD, SVCD, DVD, miniDV"

Chyba autor miał na myśli studniówki, prawda?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: wizytowka: http://www.tomfilm.pl


On Sun, 11 Dec 2005 13:37:02 +0100, Katarzyna Żmuda wrote:
"reportaże foto i wideo z:
- uroczystości weselnych
- studiówek
   ^^^^^^^^^
- komunii świętych
- i innych
montaż i obróbka filmów i zdjęć
konwersja między formatami:
VHS, SVHS, VCD, SVCD, DVD, miniDV"

Chyba autor miał na myśli studniówki, prawda?


Faktycznie, najprawdopodobniej właśnie to miałem na myśli.
Tak mało tekstu, a można sie pogubić.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: nierymowaną poezją kobiecą też Was nakarmię... a co!

Malgosia Sularczyk <mal@panda.bg.univ.gda,plw wiadomości...


***

nocą
przystępuję do spowiedzi
z twego ciała

dniem
chciałabym w białej sukience
przyjąć ciebie
jak komunię świętą

panie nie jestem godna


O! i tu mamy przykład na moim zdaniem prawidłowe użycie
słowa 'twego' (a nie 'twojego' :)
dlaczego? ponieważ koresponduje z podniosłym nastrojem całości
a w nim takich słów jak 'przystepuję', 'panie' i 'godna'

a sam wiersz bardzo mi się podoba
choć nie całkiem jeszcze jestem przekonany czy ostatni wers jest na
pewno potrzebny

Pozdrawiam
Asasello

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: # Wodny melon


Czyż zbierają z cierni winogrona albo z ostu figi?
W dzień po komunii świętej Joanna wysłała teścia po zakupy,
a sama zabrała dwie walizki, czwórkę dzieci
i wyszła na spacer.


[.....................]

Czyta się świetnie. Lubię twój styl opowieści.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Świadectwa życia

Świdectwa życia

świadectwo urodzenia
świadectwo chrztu
świadectwo Pierwszej Komunii Świętej
świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
świadectwo maturalne
świadectwo ukończenia studiów
świadectwo zawarcia związku małżeńskiego
świadectwo pracy
świadectwo zgonu

Każdy
mimo woli
pozostawia po sobie
jakiś tam
dorobek literacki

Adam
================

      Na stronie www.com.pl możesz łatwo i szybko oglądać, dyskutować
      i wyszukiwać wiadomo ci ze wszystkich polskich grup dyskusyjnych
      Jest to pierwszy tego typu serwis po Polsku!  Warto zobaczyć!

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: akcesoria
Eneuel Leszek Ciszewski:


  (.`  Ela spod @dresu ela@poczta.onet.pl obwieszcza Światu:
| Komu wierzyć?! Pomóż!
(; Temu, kto najwięcej płaci. ;)


No tak, choćby od kata, byle zapłata. ;-)


Postscriptum: Niedziela wyborcza. :) Kilka kobiet wychodzi
              z kościoła. Wszystkie przyjęły komunię świętą. :)
Jedna z nich zwraca się do pozostałych tymi słowami:
 -- Tylko nie głosujcie na katolików,
    bo nam emerytury i renty poodbierają... ;)


To może na protestantów... ;-)


KARAIMI, wyznawcy  karaizmu; etnicznie i językowo dzielą
się na 2 grupy: 1) Karaimi pochodzenia tur., mieszkają gł. na Ukrainie,
Litwie, w Polsce


Gdzieś znalazłam wzmiankę, że po I wojnie światowej spora część tej grupy
Karaimitów wyemigrowała do Palestyny. Dziwne to, gdyż społeczności
karaimska i żydowska raczej zachowywały odrębność kulturową i religijną,
choć korzenie religii wspólne.


2) semicka gałąź Karaimów z gł.ośrodkiem w Kairze; po 1957 wyemigrowali
do Izraela; 10 20 tys. (1992).
W 1935 liczbę Karaimów w Polsce szacowano na 900 1500 osób; obecnie jest
ich ok. 200,


Z pewnością to w związku ze zmianą granic.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: akcesoria
  (`.  news:b6cosp$c7g$1@news.onet.pl
   ) ) Przekleństwo (jak bumerang) wraca do swego producenta. :)
  (.`  Ela spod @dresu ela@poczta.onet.pl napisała:


Eneuel Leszek Ciszewski:
|   (.`  Ela spod @dresu ela@poczta.onet.pl obwieszcza Światu:
| Komu wierzyć?! Pomóż!
| (; Temu, kto najwięcej płaci. ;)
No tak, choćby od kata, byle zapłata. ;-)


Pieniądze nie śmierdzą. ;)


| Postscriptum: Niedziela wyborcza. :) Kilka kobiet wychodzi
|               z kościoła. Wszystkie przyjęły komunię świętą. :)
| Jedna z nich zwraca się do pozostałych tymi słowami:
|  -- Tylko nie głosujcie na katolików,
|     bo nam emerytury i renty poodbierają... ;)
To może na protestantów... ;-)


A, nie wiem. :)
W każdym razie -- sytuacja autentyczna sprzed kilku lat. :)


Gdzieś znalazłam wzmiankę, że po I wojnie światowej spora część tej grupy
Karaimitów wyemigrowała do Palestyny. Dziwne to, gdyż społeczności
karaimska i żydowska raczej zachowywały odrębność kulturową i religijną,
choć korzenie religii wspólne.


Ludzie w ogóle są dziwni. :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: msza nieświęta?
Rafal 'Negrin' Lisowski napisał:


Swoja droga wyrazenie 'Ojciec Swiety' w relacjach itp. uwazam za
conajmniej niewlasciwe. Media powinny relacjonowac wydarzenia jezykiem
neutralnym. 'Ojciec Swiety' nie jest wyrazeniem neutralnym, gdyz
sugeruje pewien charkter zwiazku tegoz z odbiorcami przekazu. A nie
wszyscy odbiorcy musza odczuwac istnienie takiego zwiazku.


Otóż to.
Wbrew temu, co się niektórym zdaje, "Ojciec Święty" jest czysto
religijnym tytułem papieskim (jak wiele innych). Podobnie jak
określenia "Wysłannik Boga" (Mahomet) czy "Mesjasz" (Jezus
z Nazaretu, w kręgu chrześcijańskim), odzwierciedla tylko poglądy
mówiącego.
Dokładnie tak samo jest z "mszą świętą", "komunią świętą" czy
"świętą eucharystią".

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: eucharistic minister


| Witam,
| Czy ktoś wie, jak można by określić zgrabnie taką osobę (chodzi o
| kobietę;
| oprócz bycia "eucharistic minister" jest ona też "religious
education
| teacher"). Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

| katechetka
| zobacz tez tutaj


http://www.google.com/search?hl=en&ie=ISO-8859-1&q=eucharistic+minist...


| =Google+Search

| Jacek
| Uczen Jacek nie uwazal na katechezie, oj nie uwazal
| Andrzej
Klamiesz.


================
Nadal nie uwazasz Jacku i przeskakujesz posty. W pierwszej podpowiedzi,
wczesniejszej od Twojej,  napisalem : "katechetka i  nadzwyczajny szafarz
komunii swietej"
Andrzej

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: eucharistic minister


Andrzej Szumski wrote:

| | Witam,
| | Czy ktoś wie, jak można by określić zgrabnie taką osobę (chodzi o
| kobietę;
| | oprócz bycia "eucharistic minister" jest ona też "religious
education
| | teacher"). Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

| katechetka
| zobacz tez tutaj
http://www.google.com/search?hl=en&ie=ISO-8859-1&q=eucharistic+minist...
| =Google+Search

| Jacek
| Uczen Jacek nie uwazal na katechezie, oj nie uwazal
| Andrzej

| Klamiesz.
================
Nadal nie uwazasz Jacku i przeskakujesz posty. W pierwszej podpowiedzi,
wczesniejszej od Twojej,  napisalem : "katechetka i  nadzwyczajny szafarz
komunii swietej"
Andrzej


Gdy odpisalem, twojego postu nie bylo.
Czy prowadzisz katecheze na grupie pl.hum.tlumaczenia ?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: eucharistic minister


Andrzej Szumski wrote:

|

| | Witam,
| | Czy ktoś wie, jak można by określić zgrabnie taką osobę (chodzi
o
| kobietę;
| | oprócz bycia "eucharistic minister" jest ona też "religious
| education
| | teacher"). Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

| | katechetka
| | zobacz tez tutaj


http://www.google.com/search?hl=en&ie=ISO-8859-1&q=eucharistic+minist...

| =Google+Search

| | Jacek
| Uczen Jacek nie uwazal na katechezie, oj nie uwazal
| Andrzej

| Klamiesz.
| ================
| Nadal nie uwazasz Jacku i przeskakujesz posty. W pierwszej podpowiedzi,
| wczesniejszej od Twojej,  napisalem : "katechetka i  nadzwyczajny
szafarz
| komunii swietej"
| Andrzej

Gdy odpisalem, twojego postu nie bylo.
Czy prowadzisz katecheze na grupie pl.hum.tlumaczenia ?


===========
:)) Owszem, czasem wyglaszam kazania...
Co do postu - widze go u siebie w pl.hum (pojawil sie o 15.47) ale widac nie
wszedzie dotarl, stad zamieszanie.
Pozdrawiam
Andrzej

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: en-pl eucharistic minister (kobieta)


Witam,
Czy ktoś wie, jak można by określić zgrabnie taką osobę (chodzi o kobietę;
oprócz bycia "eucharistic minister" jest ona też "religious education
teacher"). Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Dora


=================
Podpowiadam za http://www.aquinas-multimedia.com/catherine/lay.html oraz
http://www.kuria.gliwice.pl/czytelnia/dokumenty/index.php?numer=5&art...
ale zgrabnie chyba sie nie da:
katechetka i  nadzwyczajny szafarz komunii swietej (w jednym/ej).
Andrzej

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: tragiczny oversound
On Wed, 13 Jun 2007 19:09:03 +0200, Jan Rudziński


<jan@astercity.netwrote:
4. Sztandarowe argumenty przeciw dubbingowi są takie: "rozkłada mnie
Winnetou mówiący po niemiecku" oraz " po czesku Terminator nazywa się
Elektroniczny Mordulec".


Zapomniałeś dodać, że przeciwnicy dubbingu podają komunię świętą
gęsiom i że im włochate ogony z zadków wyrastają.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: tragiczny oversound
Cześć wszystkim

Dnia 2007-06-14 11:51, Użytkownik Maciej Bojko napisał:


| 4. Sztandarowe argumenty przeciw dubbingowi są takie: "rozkłada mnie
| Winnetou mówiący po niemiecku" oraz " po czesku Terminator nazywa się
| Elektroniczny Mordulec".

Zapomniałeś dodać, że przeciwnicy dubbingu podają komunię świętą
gęsiom i że im włochate ogony z zadków wyrastają.


Jeśli chodzi Ci o tych, którzy wolą lektora od dubbingu i napisów to
tak, masz rację.

Naprawdę nie czytałeś flejmów n/t dubbingu na pl.rec.telewizja?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Propozycja nowych przykazan koscielnych
Witam !!!

Znalazlem we wczorajszym Dzienniku Polskim, poczytajcie bo warto:

Oto propozycja nowego zapisu pieciu przykazan koscielnych, ktora biskupi
wybrali i przekaza do akceptacjio Stolicy Apostolskiej:

1. W niedziele i inne nakazane dni swiateczne wierni sa zobowiazani
uczestniczyc we mszy swietej i powstrzymywac sie od prac sluzebnych.
2. Kazdy wierny jest zobowiazany przynajmniej raz w roku spowiadac sie ze
swoich grzechow
3. Kazdy wierny jest zobowiazany przynajmniej raz w roku na wielkanoc
przyjac komunie swieta
4. W dni pokuty, wyznaczone przez kosciol wierni sa zobowiazani
powstrzymywac sie od spozywania miesa i zachowac post.
5. Wierni sa zobowiazani dbac o potrzeby Kosciola.

To ostatnie jest najlepsze :^)

Pozdr

PIES

tax
Siedzi dwóch starszych dziadków na ławeczce w parku. Przechodzą dwie młode
laski. Jeden z dziadków do drugiego:
- Podrywamy dupcie?
- Eee tam, jeszcze sobie posiedzimy!

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Propozycja nowych przykazan koscielnych


Jan Pieczykolan wrote:

Witam !!!

Znalazlem we wczorajszym Dzienniku Polskim, poczytajcie bo warto:

Oto propozycja nowego zapisu pieciu przykazan koscielnych, ktora biskupi
wybrali i przekaza do akceptacjio Stolicy Apostolskiej:

1. W niedziele i inne nakazane dni swiateczne wierni sa zobowiazani
uczestniczyc we mszy swietej i powstrzymywac sie od prac sluzebnych.
2. Kazdy wierny jest zobowiazany przynajmniej raz w roku spowiadac sie ze
swoich grzechow
3. Kazdy wierny jest zobowiazany przynajmniej raz w roku na wielkanoc
przyjac komunie swieta
4. W dni pokuty, wyznaczone przez kosciol wierni sa zobowiazani
powstrzymywac sie od spozywania miesa i zachowac post.
5. Wierni sa zobowiazani dbac o potrzeby Kosciola.

To ostatnie jest najlepsze :^)

Pozdr

PIES

tax
Siedzi dwóch starszych dziadków na ławeczce w parku. Przechodzą dwie młode
laski. Jeden z dziadków do drugiego:
- Podrywamy dupcie?
- Eee tam, jeszcze sobie posiedzimy!

--
---------------------------------------------------------
"Dalem mu zycie nic nie warte, ale dalem mu rowniez zelazna wole zycia. Byla
to pospolita mieszanka na planecie o nazwie Ziemia."


taxik
wchodzi zakonnica do autobusu:
-Medaliki do kontroli.

Pozdrowka

_________________________________

... i tak oto obaj jako abstynenci zostali skazani za pijanstwo...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: grzes


O rany ! Ale was ogarnęła mania na same pointy !
A gdzie dowcipy ? Moje dziecko też chciałoby się pośmiac z trezch żółtych
piłeczek...


nie ma stary problemu! specjalnie dla ciebie i twojego dziecka...
w pewnej rodzinie urodzil sie synek. gdy skonczyl rok spytano go co chcialby
dostac na urodziny. on odparl:
- trzy zolte pileczki.
co roku na urodziny, gdy pytano go co chcialby dostac odpowiadal:
- trzy zolte pileczki.
rowniez z okazji I komunii swietej, gdy spytano go co chcialby dostac
odpowiedziall:
- trzy zolte pileczki.
podobny prezent zazyczyl sobie z okazji bierzmowania, slubu itd.
gdy byl stary nazbieralo mu sie tych zoltych pileczek wielkie
pomieszczenie...
lezal na lozu smierci jako starzec, rodzina pyta go:
- po co przez cale zycie zyczyles sobie jako prezent dostawac trzy zolte
pileczki?
na co umierajacy odparl:
- zbieralem te pileczki po to, zeby....
i umarl!

moj syn z kolega posikali sie ze smiechu i potem musialam ten kawal
opowiadac jeszcze na wycieczce klasowej...

dla chetnych mam jeszcze dowicp o jasiu, ktory nie umial czytac i
tajemniczej karteczce...
budzil ten dowcip w dzieciach groze.....

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: samochodowy chuligan

Tristan Alder napisał(a) w wiadomości:
<3662d34c.4973@zeus.polsl.gliwice.pl...


A zresztą, jako pisałem wyżej, hrabina już nieboszczka
...


Tez sobie tak myslalem,ze w koncu jej Pan Hrabia watrobe od wewnatrz
uszkodzi  zaganiaczem odziedziczonym w genach po swoim przodku Kunata -
Kinte zwanym


Ty nie szpanuj ino wracaj na majątek i dzieckiem, któreś kucharce
Katarzynie zrobił w noc swiętojańską, się zajmij.


Panie Hrabio ,mam zone i ja kocham ,a inne to ja pierdole!. Prowokuje mnie
Pan do wulgaryzmow narazajc na ostre w formie i tresci uwagi yenteligentow
od ktorych sie w tej grupie zaroilo. To juz nie jest ten sam  chomor-l.
Teraz powazne dysputy sie tu prowadzi zupelnie zapominajac o kawalach. I
niech mi Pan nie imputuje* Katarzyny ,Isaury i innych kurew. Ja jestem
porzadny i wyksztalcony gosc ,raz to nawet u spowiedzi bylem ( przed
pierwsza Komunia Swieta). A Pan co? Majatek przepil i w karty przegral ,a
zdrowie  w burdelach francuskich i niemieckich zostawil!

- Janie ,rozpiac!
- Rozpiete Panie
- Janie ,wyjac!
- Wyjety Panie
- Janie,leje?
- Nie Panie
- To schowac Janie!
- Janie juz schowany?
- Tak Panie
- A to szkoda ,bo leje!!!

JOzek

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Lefebvrysci - wyklad w Warszawie
(c) M a c i e k wrote:


Poza tym pan pozwoli panie Wielgus ze zadam pytanko - jak to jest ze
skoro sekta lefebrystow jest tak przywiazana do Tradycji i wszystkiego
co za tym idzie (odrzucenie "nowinek" i innych Vaticanow2), to pomimo to
wielokrotny rozwodnik i damski bokser Jean-Marie Le Pen bez problemu
dostaje do spozycia tzw. komunie "swieta" w kosciele sekciarzy
lefebrystowskich?


Reguly odmawiania udzielenia Komunii swietej sa okreslone przez
prawo koscielne. Jestem pewien, ze ksieza Bractwa tych regul
przestrzegaja. Reguly te tylko w bardzo rzadkich przypadkach daja
prawo do odmowy. Jezeli Le Pen przyjmuje Komunie swietokradczo,
to jest to przede wszystkim jego wina.

To raczej Modernisci udzielaja Komunii niezgodnie z zasadami,
od udzielania "na reke" poczawszy, a na udzielaniu niekatolikom
skonczywszy.

A tak poza tym, to jest Pan pierwsza znana mi osoba, ktora
zarzuca Bractwu blad doktrynalny lub gloszenie herezji, lub
jakies inne postepowanie niezgodne z Tradycja Kosciola.
Wrecz przeciwnie - Bractwo sie atakuje za zatwardzialosc,
konserwatyzm, anachronizm i wszelkiej masci "nieuzasadnione"
trzymanie sie tradycyjnej nauki. Z tego wzgledu Panskie
"rewelacje" jakos mnie nie przekonuja. Mysle, ze Pan
nie widzial Le Pena przyjmujacego Komunie sw., a sa to raczej
rewelacje brukowej prasy. O ile pamietam, to w przypadku
Le Pena opuscila go jego zona (a nie on ja) i zrobila z tego
publiczna afere. Ale ich corka opowiedziala sie po stronie
ojca i swiadczyla na rzecz ojca

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Allegro:D


Nadal jestem nieufny :)
Dlaczego nikt nic o tym nie pisał? Nikt nie organizował focenia loka?


Bo tu są sami "prawdziwi MK" ;) najwspanialsi, najmądrzejsi z aparacikami
kompaktowymi za 200zł kupionymi na komunię świętą :) i fotkami lokomotyw z
uciętymi wózkami przez peron i zasłoniętymi słupami trakcyjnymi...


Poza tym ten przekaźnik :-D Dobra, prawie się nabrałem :-D


heh :) A miało być tak pięknie :)

Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Spszedam BMW TANIO!
bez komentarza..
w której klasie szkoły podstawowej odrzuca się takie mega mózgi i
puszcza samopas...

Pewnie w 2, nauczyciele stwierdzili, że koledze nic nie pomoże i
zakończyli mu edukacje, a ksiądz proboszcz do komunii świętej nie
dopuścił, bo jak by kolega protector był u komunii to by w Boga wierzył,
a ten by mu na pewno nie pozwolił słowa pisanego krzewić...

Niech cię człowieku Ojciec dyrektor miał w opiece :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Spszedam BMW TANIO!
a chcesz mi to szmato prosto w oczy powiedzieć? to zadzwon 889-599-707
ustawimy sie i pogadamy jeszdze durzo po polsce to szybko morzemy sie
spotkac i zobaczymy czy jestes taki hojrak

bez komentarza..
w której klasie szkoły podstawowej odrzuca się takie mega mózgi i puszcza
samopas...

Pewnie w 2, nauczyciele stwierdzili, że koledze nic nie pomoże i
zakończyli mu edukacje, a ksiądz proboszcz do komunii świętej nie
dopuścił, bo jak by kolega protector był u komunii to by w Boga wierzył, a
ten by mu na pewno nie pozwolił słowa pisanego krzewić...

Niech cię człowieku Ojciec dyrektor miał w opiece :)


Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: WIELKI Apel Grupowiczów P.M.S. do Policji i...


Relifex wrote:


[...]


Czy widzicie cos zdroznego w tym zeby podczas kontroli policyjnej wymaganie
bylo
posiadanie papierow na radio?


Mam pytanie...
Ja mam raczej niewielkie poszanowanie dla "papierow".
Gina mi gwarancje, kwity zakupu, pies zezarl podpisa-
ny przez prezesa firmy  awans... Sodoma i Gomora...

1.
Czy to ma oznaczac, ze mam juz byc do konca przywiazany
do radia marki "Koliber", ktore Babcia (swiec Panie...)
kupila mi z okazji I Komunii Swietej ???

2.
Gdy zostana stworzone przez kolo gospodyn wiejskich, fan
club abp Paetza oraz Okregowy Zarzad  Hodowcow Chomikow
Syryjskich W Zolte Ciapki lotne_brygady_do_kontroli_le-
galnosci_posiadania_majtek_typu_string to mam  od razu
wyskoczyc z okna czy lepiej wyjac z kasetki "dziewiatke"
i palnac sobie w leb ??

PS. Dla wyjasnienia - wychodzac z zalozenia koniecznosci
    posiadania "papierow" informuje, ze jestem wlasci -
    cielem "bezpapierowych" rzeczonych majtek typu string
    wreczonych mi w dniu (data) w (miejsce) przez przesym-
    patyczne grono Kolezanek i Kolegow z  PMS...
    Sa  swiadkowie !!!!!!!!!

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: [pr] [1/2 OT] Dwa metry trzynastolatka
http://www.poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/586902.html

ŁÓDŹ - Dwa metry trzynastolatka

 http://www.poznan.naszemiasto.pl/zdjecie/586902_40_1.html
Gdy Dominik Kaczmarek pokazuje w tramwaju ulgowy bilet i szkolną
legitymację, kontrolerzy traktują go jak oszusta i żądają dowodu osobistego.

Nie chcą uwierzyć, że mając 13 lat można mieć dwa metry wzrostu i nosić buty
numer 51,5.
- Zawsze byłem najwyższy w klasie. - Gdy szedłem do Pierwszej Komunii
Świętej, miałem ponad 170 cm wzrostu. Wyglądałem wśród dzieci dziwnie.
Śmiały się ze mnie, że jestem wielkolud. Teraz koledzy mi zazdroszczą, bo
gram w koszykówkę w drużynie ŁKS - mówi Dominik.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Szukam stron z muzyką religijną
W news:21a8.000000b3.408ba3db@newsgate.onet.pl,
ula napisał(a):


Potrzebuje plików mp3 z muzyką religjną , a bardziej konkretnie to
jakieś utwory związane z pierwszą komunią świętą, może ktoś z was zna
takie stronki gdzie są takie pliki z muzyką do ściągnięcia , byłabym
za to barodzo wdzięczna pozdrawiam ula


A skąd Ulu jesteś, jak blisko Bielska Białej to Ci użyczę na miejscu Mam na
kasecie magnetofonowej taką I-Komunijną muzykę i pieśni.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Szukam stron z muzyką religijną


W news:21a8.000000b3.408ba3db@newsgate.onet.pl,
ula napisał(a):
| Potrzebuje plików mp3 z muzyką religjną , a bardziej konkretnie to
| jakieś utwory związane z pierwszą komunią świętą, może ktoś z was zna
| takie stronki gdzie są takie pliki z muzyką do ściągnięcia , byłabym
| za to barodzo wdzięczna pozdrawiam ula

A skąd Ulu jesteś, jak blisko Bielska Białej to Ci użyczę na miejscu Mam na
kasecie magnetofonowej taką I-Komunijną muzykę i pieśni.

--
Pozdrawiam ciepło
Dziadek


dzieki bardzo za zainteresowanie ale niestety mieszkam od ciebie prawie 600 km
dalej, ale jeszcze raz bardzo dziękuję za twe zainteresowanie
ula

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pewien sklep RTV/AGD...
...który w swoich reklamach radiowych jednoznacznie sugeruje, co dziecko
powinno dostać na pierwszą komunię św.
Aparat cyfrowy i odtwarzacz mp3 są (cytuję z reklamy radiowej) "niezbędne do
pierwszej ko.....komuniiiiii.... komunikacji... Aż się jąkam z wrażenia..."
Jednym słowem - dziecko nie dostanie czegoś takiego, to co to za komunia
święta, bo przecerz przeżycia religijne już dawno się nie liczą...
Pomyśleć, że mi wystarczył na komunię rower-składak (który trzyma się do
dziś i przeżył dwa inne rowery (terenowe))
A mojej mamie zwykły zegarek na rękę...
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pewien sklep RTV/AGD...
Dnia Fri, 13 May 2005 15:17:31 +0200, komp <przewoz@gazeta.pl napisał:

Jednym słowem - dziecko nie dostanie czegoś takiego, to co to za komunia
święta, bo przecerz przeżycia religijne już dawno się nie liczą...


pewnie dziwny jestem ale o jakich uczuciach religijnych kilkuletniego  
dziecka mowisz?
jakos nie zaobserwowalem u siebie, znajomi tez sie nie chwalili - i nie z  
powodu ewentualnego wysmiania.
Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pewien sklep RTV/AGD...
On 2005-05-13 13:17:31, komp <przewoz@gazeta.pl frotte:

Jednym słowem - dziecko nie dostanie czegoś takiego, to co to za komunia
święta, bo przecerz przeżycia religijne już dawno się nie liczą...


przezycia religijne rodzicow? :) bo przeciez nie dziecka.

Pomyśleć, że mi wystarczył na komunię rower-składak (który trzyma się do
dziś i przeżył dwa inne rowery (terenowe))
A mojej mamie zwykły zegarek na rękę...


to mowisz o przezyciach, czy o tym, ze Ty nie dostales
takich fajnych prezentow? :)

pozdrawiam,
Kvik

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pewien sklep RTV/AGD...

skolman <skolma@poczta.spam12.onet.pl wrote:
Dnia Fri, 13 May 2005 15:17:31 +0200, komp <przewoz@gazeta.pl napisał:

Jednym słowem - dziecko nie dostanie czegoś takiego, to co to za komunia
święta, bo przecerz przeżycia religijne już dawno się nie liczą...

pewnie dziwny jestem ale o jakich uczuciach religijnych kilkuletniego  
dziecka mowisz?


Tych, które np. ja zaobserwowałam bez wytężania wzroku?

jakos nie zaobserwowalem u siebie, znajomi tez sie nie chwalili - i nie z  
powodu ewentualnego wysmiania.


A to nie wina redakcji. Moje dziecię (właśnie kończące pokomunijny
tydzień) przeżycia religijne zdecydowanie miało, mocne. Jasne, że
cieszyła się z prezentów, jasne też, że wzięła (niestety) udział w
dziewczynkowym targowisku próżności, ale od strony religijnej i
przygotowana była, i przeżycia miała. Nie wiem jak jej koleżanki, ale za
młodą się mogę wypowiedzieć :-

EwaP HF FH

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Pewien sklep RTV/AGD...

skolman wrote:

Dnia Fri, 13 May 2005 15:17:31 +0200, komp <przewoz@gazeta.pl napisał:

Jednym słowem - dziecko nie dostanie czegoś takiego, to co to za komunia
święta, bo przecerz przeżycia religijne już dawno się nie liczą...

pewnie dziwny jestem ale o jakich uczuciach religijnych kilkuletniego
dziecka mowisz?
jakos nie zaobserwowalem u siebie, znajomi tez sie nie chwalili - i nie z
powodu ewentualnego wysmiania.


Prosze mnie nie znikac. Ani mojego siostrzenca pare lat temu :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: komunie
Użytkownik Janusz 'Kali' Kaliszczak napisał:

doslaw napisał(a):

tak mi sie przypomnialo
pietno jak stad do tamtad

za niedlugo znow czas komuni (komuń?)

Pudlo! Pudlo! :)))

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=25005


  autopietno za brak checi szukania w slowniku,
fakt
komunii (potocznie), czyli za niedlugo znow czas, kiedy latorosle beda
przystepowac do I Komunii Swietej, co za soba pociagnie nowa fale
debilizmu w sieci ;)

pozdr
doslaw

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Małych ludzi
Był 6 kwiecień 2009 (poniedziałek), gdy o godzinie 0:32 *Zygmunt M.
Zarzecki* zasugerował(a):


| To, że śmiejemy się z głupków waszego pokroju, którzy podniecają się tym, ze
| ktoś jako dziecko, szczał gdzie popadnie, nazywasz kwikiem? :)
| Dla ciebie może to być gdzie popadnie.
| Katolików tym kraju jest więcej, więc demokratycznie podchodząc ...
| wypierdalać!

| Gdyby zastosować twoją logikę do innej branży...

| Użytkowników samochodów jest w tym kraju być moze nawet więcej niż
| katolików. Więc wypierdalać z tym piszczeniem oponami punciakiem!

Chciałeś dobrze, ale ci nie wyszło.


Wyszło, wyszło. Za to Ty w ogóle nie kapujesz o co w ogóle chodzi w tym
wątku.

Wmieszałeś tu ni w pięć ni w dziewięć do rozmowy o dziecięcych durnych
zachowaniach - katolików.

Idź i zrób ankietę wśród katolików. Zapytaj się na przykład tych katolików,
którzy w tym roku idą do komunii świętej, po co w ogóle do niej idą i na tej
podstawie napisz coś o katolikach i ich podejściu do życia. Powodzenia i na
przyszłość zastanów się zanim coś palniesz.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Małych ludzi


| | To, że śmiejemy się z głupków waszego pokroju, którzy podniecają się tym, ze
| | ktoś jako dziecko, szczał gdzie popadnie, nazywasz kwikiem? :)
| Dla ciebie może to być gdzie popadnie.
| Katolików tym kraju jest więcej, więc demokratycznie podchodząc ...
| wypierdalać!
| Gdyby zastosować twoją logikę do innej branży...

| Użytkowników samochodów jest w tym kraju być moze nawet więcej niż
| katolików. Więc wypierdalać z tym piszczeniem oponami punciakiem!
| Chciałeś dobrze, ale ci nie wyszło.

Wyszło, wyszło. Za to Ty w ogóle nie kapujesz o co w ogóle chodzi w tym
wątku.

Wmieszałeś tu ni w pięć ni w dziewięć do rozmowy o dziecięcych durnych
zachowaniach - katolików.

Idź i zrób ankietę wśród katolików. Zapytaj się na przykład tych katolików,
którzy w tym roku idą do komunii świętej, po co w ogóle do niej idą i na tej
podstawie napisz coś o katolikach i ich podejściu do życia. Powodzenia i na
przyszłość zastanów się zanim coś palniesz.


Pierdolisz jak potłuczony. Antykatolicyzm już ci myślenie przesłania.

Akurat syn w tym roku przystępuje.

zyga

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Małych ludzi


| Idź i zrób ankietę wśród katolików. Zapytaj się na przykład tych katolików,
| którzy w tym roku idą do komunii świętej, po co w ogóle do niej idą i na tej
| podstawie napisz coś o katolikach i ich podejściu do życia. Powodzenia i na
| przyszłość zastanów się zanim coś palniesz.
| Pierdolisz jak potłuczony. Antykatolicyzm już ci myślenie przesłania.

Zygmusiu, nie boli cię ostatnio zanadto główka? Antykatolicyzm? Co ty w
ogóle pieprzysz, misiaczku?

Ty naprawdę nie kapujesz, że mało które kilkuletnie dziecko tak naprawdę nie
do końca czuje o co chodzi w tym całym katolicyźmie? Więc gdy nawet jeden z
drugim małoletnim wiejskim głupkiem naszczał do kropielnicy, to nie dlatego,
że jest antykatolikiem lub wręcz wcieleniem szatana, a po prostu dlatego, że
był na tyle głupi, że kompletnie nie zdawał sobie sprawy z tego, co
właściwie zrobił.

Stąd też był również mój przykład z komunią świętą. Zrób ankietę wśród
ośmiolatków i zapytaj ich o co chodzi w komunii świętej. Ja daję sobie głowę
uciąć, że większość odpowiedzi będzie w stylu "żeby dostać Sony
Playstation". I jaki z tego wysnujesz wniosek? Że większość ośmiolatków to
antykatolicy czy po prostu dzieci w tym wieku są jeszcze za głupie, żeby
zrozumieć o co chodzi w KŚ?


Hmm, cóż, są na tym świecie ludzie inteligentni i inteligentni inaczej.
Ja wiedziałem wtedy po co jest 1 komunia.

zyga

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I komunię świętą
jak na to spojrzeć z boku to jest to praktyka charakterystyczna dla sekt:
zapanowac nad umysłami w jak najmłodszym wieku
[no bo tak poza tym to chrześcijanie są sektą, której się powiodło]

czy takie małe dziecko jest w stanie zrozuumieć o co chodzi?
NIE!
dziecaki [95%? 99%? 99.95%? 99.99%?] myślą tylko o tym jak to długo będzie
trwało i kiedy w końcu pójdą do domu prezenty rozpakować

ja się męczylem z jakieś 2 godziny, ale u mojej babci na wsi to podobno
popnad 3 godziny ostatnio było

to powininno chyba być cos radosnego, a zamiast tego dzieciakom funduję się
istne tortury

piętnuję zdecydowanie

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I komunię świętą
Dnia  Mon, 06 May 2002 14:08:15 +0200,
osoba podpisana: Lukasz `torero' Karcz <tor@poczta.onet.pl
napisała:


Greg napisał(a):

2. Chciałem zauważyć, że dziecko do pełnoletności nie stanowi dla KK
specjalnego źródła dochodów, skoro dywagujemy sobie tak merkantylną
manierą. Ani toto na tacę nie da, ani zazwyczaj mszy nie zamówi. Jeśli
już, to opóźniony chrzest co najwyżej opóźniłby ewentualne "płatności",
ale niespecjalnie by je zmniejszył.


I Komunia święta ? No i sam chrzest.

KJ
--
Jak ktoś ma pecha, to złamie ząb podczas seksu oralnego (S.Sokół)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: I komunię świętą
On 7 May 2002, Kamil Jonca wrote:


Dnia  Mon, 06 May 2002 14:08:15 +0200,
osoba podpisana: Lukasz `torero' Karcz <tor@poczta.onet.pl
napisała:
| Greg napisał(a):

| 2. Chciałem zauważyć, że dziecko do pełnoletności nie stanowi dla KK
| specjalnego źródła dochodów, skoro dywagujemy sobie tak merkantylną
| manierą. Ani toto na tacę nie da, ani zazwyczaj mszy nie zamówi. Jeśli
| już, to opóźniony chrzest co najwyżej opóźniłby ewentualne "płatności",
| ale niespecjalnie by je zmniejszył.

I Komunia święta ? No i sam chrzest.


Delikatnie zwracam uwage, ze male dziecko dla MacDonalda nie jest zadnym
klientem. Ani za hamburgera nie zaplaci, ani coli nie zamowi...

Coz, zasady marketingu sa bardziej uniwersalne, niz zasady religii. Grunt
to sobie wychowac klienta.

A potem odpowiedni program lojalnosciowy (hm... spowiedz?? grzechow
odpuszczenie?)...

A woblery? A gdzie merchandising? Jak to gdzie... w Licheniu :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wazelina dla prztyczka w nos Katoli


Szpilka wrote on 2007-03-21 11:03:
| Ksieza nie chca chrzcic dzieci z nieprawego loza.
| Kto Ci tak powiedział?

Ksiądz, którego pytali teściowie. "Ślub kościelny był? Nie było? To
dziecko jest z nieprawego łoża, nie ochrzczę! Najpierw ślub! Mogę
załatwić obie sprawy razem."


U mnie z księdzem była taka rozmowa:
-czy mają państwo ślub?
-nie mamy
-(tutaj nastapiło bardzo miłe przemówienie że ślub jest ważny itp itd) nie
ma żadnego problemu z ochrzczeniem dzieci, tylko że nie dostaną państwo
rozgrzeszenia na spowiedzi i tym samym nie będziecie państwo mogli przyjąć
komunii świętej.

Ochrzciłam dwoje dzieci na raz. Jeden syn miał 5,5 roku drugi 7 m-cy.

Sylwia

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Beatyfikacja papieza


Z coraz wiekszym zazenowaniem patrze na proces beatyfikacyjny JP2.
Tluszcza sie domaga szybkiego bo swiety byl i basta. Powolano specjalna
komisje ktora sprawdza czy naprawde byl swiety, czynil cuda no i sie
zaczyna jazda bez trzymanki, aureole widac na zdjeciu, nie to
fotomontaz, uzdrowil po dotknieciu, a wcalnie uzdrowil tylko chemia
pomogla itd itepe...

Nie mozna by po prostu dac spokoj umarlemu i nie bawic sie w te zenujace
gierki? To dobry, madry czlowiek byl. Czy nie wystarczy??!

Pietno.

Proponuje powolac komisje zeby sprawdzila prawdziwosc cudow popelnionych
przez Jezusa a dla tluszczy oczywiscie audiotele i sms pod 79**


Skąd wiesz, że nie było cudów? Na przykład takie zdarzenie:

#v+
Umierający Amerykanin miał już tylko trzy życzenia: spotkać Papieża, odbyć
pielgrzymkę do Rzymu i wrócić do USA, by tam umrzeć.

Najprawdopodobniej latem 1998 r. Amerykanin został zaproszony do Castel
Gandolfo, gdzie uczestniczył w mszy odprawionej przez Papieża, choć Żyd,
nieświadomy kościelnych zakazów, przyjął komunię świętą i krótko rozmawiał z
Papieżem.

- Wkrótce potem otrzymałem telefon z wiadomością, że rak zupełnie zniknął
- miał powiedzieć Dziwisz dziennikarzom.
#v-

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Beatyfikacja papieza


sipth <sipthWYTNI@autograf.plwrote:
Skąd wiesz, że nie było cudów? Na przykład takie zdarzenie:

#v+
Umierający Amerykanin miał już tylko trzy życzenia: spotkać Papieża, odbyć
pielgrzymkę do Rzymu i wrócić do USA, by tam umrzeć.

Najprawdopodobniej latem 1998 r. Amerykanin został zaproszony do Castel
Gandolfo, gdzie uczestniczył w mszy odprawionej przez Papieża, choć Żyd,
nieświadomy kościelnych zakazów, przyjął komunię świętą i krótko rozmawiał z
Papieżem.

- Wkrótce potem otrzymałem telefon z wiadomością, że rak zupełnie zniknął
- miał powiedzieć Dziwisz dziennikarzom.
#v-


I oczywiście przyczyną uzdrowienia był papież czy też jego wstawiennictwo?

Dlaczego, dziad jeden, tak tylko wybiórczo uzdrawiał, a nie wszystkich
chorych z góry na dół? Mocy zabrakło? Miał Inny Zamysł?

P.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Zmienione przykazania koscielne...
Użytkownik Pawel Janus <pawel.ja@domdata.depfa-it.comw wiadomości do
grup dyskusyjnych napisał:7uk4t2


Coś mi się z kodowaniem poprzestawiało, dlatego piszę jeszcze raz.

Już myślałem, żę Waldemar Sadkowski jakąś ciekawą sprawę znlazł, a tu
lipa.
Okazuje się, żę naciągnął, fakty i piąte przykazanie kościelne brzmi jak
brzmiało, a on wyciął jedno zdanie z komentarza do przykazania i z
kontekstu. Oj panie Sadkowski. Tak sie nie robi, niezależnie w stosunku do
kogo.


Byłem podobnego zdania, ale wobec podania adresów WWW zanim zdążyłem napisać
coś podobnego wszedłęm na podane adresy. Szególnie polecam
http://www.opoka.org.pl/nauczanie/kompendia/kkk/podstawowe.html:
cytuję:
PIĘĆ PRZYKAZAŃ KOŚCIELNYCH
1.W niedziele i w inne nakazane dni świąteczne uczestniczyć we Mszy świętej
i powstrzymywać się od prac służebnych.
2.Przynajmniej raz w roku spowiadać się.
3.Przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą.
4.W dni pokuty wyznaczone przez Kościół powstrzymywać się od spożywania
mięsa i zachować post.
5.Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby materialne Kościoła, każdy według
swoich mozliwości
koniec cytatu.
I juz nie ma wątpliwości, przy założeniu, że po opoce nie grasowali hakerzy.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kosciol katolicki i co niektorych jego funkcjonariuszy

Crazy Yogurt napisał(a):
. Ale to, czym w ciągu


lat obrósł KK - może nie śmieszne, ale... Bo jaki wpływ na moje zbawienie
może mieć fakt jedzenia czy nie jedzenia mięsa w piątek? Albo fakt
przyjmowania - lub nie - komunii w czasie świąt Wielkiej Nocy?


Większość tego, co miałabym do powiedzenia, powiedział już Krzysiu
Wilk...
Tylko dodam: jeżeli przyjmowanie lub nie komunii świętej jest dla Ciebie
śmieszne i nieważne, to _zupełnie_ nie rozumiesz, o co w tym wszystkim
chodzi... I oczywiście, że Bóg nie jest małostkowy. Ludzie są. Te
wszystkie przepisy i wymagania nie są potrzebne Bogu, tylko nam... Bo
jesteśmy słabi i pewne rzeczy musimy mieć ustalone - nawet jeśli wydaje
nam się, że sami wiemy najlepiej i sami będziemy decydować. Niewielu,
bardzo niewielu jest ludzi, którym nie trzeba przypominać o
priorytetach. Ja osobiście takich nie spotkałam.
Pozdrawiam

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: zdeklarowanych niewierzących


W pierwszej części zdania piszesz o _osobistych_ przekonaniach, w
drugiej o uroczystościach _rodzinnych_.


W ceremonii ślubu i chrztu udział wziąć mogą wyłącznie sami
zainteresowani zainteresowani (narzeczeni/rodzice i dziecko) oraz
kapłan. Rodzina nie jest warunkiem koniecznym. Z komunią świętą i
bierzmowaniem może być tak samo (ale to raczej przypadek szczególny).
Jedynie pogrzeb jest tu wyjątkiem, bo zmarły sam sobie pogrzebu nie
urządzi.

Pozdrawiam

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ekstaza murzynska


 Zresztą wybory w USA to wybieranie między dżdżownicą a gąsienica.

| Mistrzem F1 zostaje czarny, prezydentem USA będzie czarny, papież...
| na szczęście czysto biały.

mistrzem golfa też jest czarny...


Na szczęście black metal grają tylko biali, żarówki nie świecą na
czarno, mąka jest biała, amfa jest biała, papier nie jest czarny,
komunia święta jest biała...
;-)

zyga, kkk - to sprężarka

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: ekstaza murzynska
Tue, 04 Nov 2008 08:39:11 +0100, na pl.pregierz, bans napisał(a):


| mąka jest biała, amfa jest biała, papier nie jest czarny,
| komunia święta jest biała...

A co pije krowa?


Krowa jak jest mała to pije krowie mleko :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: p****** czarnych
mg pisze:


Czy za każdym razem gdy zdarza ci się kogoś wesprzeć lub kogoś
skrzywdzić zastanawiasz się jaki byłby świat bez ciebie ?


spotkalem kolezanke po 20 latach, pierwsze o czym wspomniala to komunia
swieta, ladnie to napisales bo ja mialem ochote jej jebnac

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: p****** czarnych
Użytkownik "gazebo" <gaz@cannabis.netnapisał


spotkalem kolezanke po 20 latach, pierwsze o czym wspomniala to
komunia swieta, ladnie to napisales bo ja mialem ochote jej jebnac


Jeszcze nie załapałeś, że słowo "jebać" ma więcej niż jedno znaczenie?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: p****** czarnych
Alek pisze:


| spotkalem kolezanke po 20 latach, pierwsze o czym wspomniala to
| komunia swieta, ladnie to napisales bo ja mialem ochote jej jebnac

Jeszcze nie załapałeś, że słowo "jebać" ma więcej niż jedno znaczenie?


a gdzie ty miszczu a'la Michas widzisz tu slowo jebac? nauczyc cie
odmieniac z zaimkami zwrotnymi i pouczyc o znaczeniu tychze?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: p****** czarnych
Dnia Sat, 7 Jun 2008 19:35:34 +0200, Alek napisał(a):


Użytkownik "gazebo" <gaz@cannabis.netnapisał

| spotkalem kolezanke po 20 latach, pierwsze o czym wspomniala to
| komunia swieta, ladnie to napisales bo ja mialem ochote jej jebnac

| Jeszcze nie załapałeś, że słowo "jebać" ma więcej niż jedno
| znaczenie?

| a gdzie ty miszczu a'la Michas widzisz tu slowo jebac? nauczyc cie
| odmieniac z zaimkami zwrotnymi i pouczyc o znaczeniu tychze?

Nauczyć? Sam potrzebujesz nauki. Coś tam słyszałeś o odmianie,
może nawet o fleksji i temu podobnych, ale kompletnie nic z tego
nie rozumiesz.


To był ten drugi. Ten, któremu odpowiadasz w międzyczasie szukał w
internecie słów, które byłyby dla niego na tyle trudne by z dużym
prawdopodobieństwem zostały uznane za mądre.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kierownika gwalciciela


seb wrote:
Hubert Janiszewski napisał(a):

| a ja mysle ze to byli przebrzydli uzytkownicy MS Windows (bo 90%
| narodu uzywa Windows).

Narodem nazywasz ludzi, którzy mają jakikolwiek kontakt z komputerem?
Hmmm, jakaś nowa definicja.


Moze sie wyrazilem nieprecyzyjnie, ale w stwierdzeniu ze "90% narodu
uzywa Windows" jest mniej wiecej tak samo prawdziwe, jak to ze "99%
społeczeństwa to praktykujacy katolicy przyjmujacy komunie swieta co
niedziela".

Pzdr,
HubertJ

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kierownika gwalciciela


Rafal 'Raf256' Maj wrote:
Nie ma to w kazdym razie zwiazku w
Polsce, bo teraz to juz nic nie znaczaca mozna powiedziec "moda"


"Moda"? Ja mam wrazenie ze chodzenie do kosciola jest mocno passe. Za to
  trendy jest szpanowanie ateizmem i wywyzszanie sie ponad tych co
chodza do kosciola.


Slowem, nie ma wynikania  Katolik =prawdopodobnie dobry czlowiek.


Pewnie ze nie ma, ale nie ma tez wynikania "zly czlowiek =
prawdopodobnie katolik". A cos takiego zasugerowal WaSyL, zupelnie nie
wiadomo na jakiej podstawie utrzymujac, ze ta banda dupkow, ktora
wykorzystala tamta dziewczyne, to byli "katolicy przyjmujacy co
niedziela komunie swieta w parafialnym kosciele". Nie uwazasz ze to
naduzycie?


Mysle ze rowniez WaSyL zwraca uwage (pietnuje?) wlasnie ta oblude ludzi
ktorzy sie nazywaja Katolikami


[...]

Nikt nie twierdzi, ze wszycy ktorzy chodza do kosciola to wspaniali
ludzie. Jesli WaSyL, chce sobie popietnowac oblude to niech pietnuje.
Ale niech do cholery, nie laczy tego tematu z newsem o
gwalcie/molestowaniu w pracy. Jego komentarz w stylu "echh znow ci
obludni katolicy..." byl IMO zenujacy.

Pzdr,
HubertJ

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kierownika gwalciciela
Hubert Janiszewski <hub@taviani.plnapisal(a):


seb wrote:
| Hubert Janiszewski napisał(a):

| a ja mysle ze to byli przebrzydli uzytkownicy MS Windows (bo 90%
| narodu uzywa Windows).

| Narodem nazywasz ludzi, którzy mają jakikolwiek kontakt z komputerem?
| Hmmm, jakaś nowa definicja.

Moze sie wyrazilem nieprecyzyjnie, ale w stwierdzeniu ze "90% narodu
uzywa Windows" jest mniej wiecej tak samo prawdziwe, jak to ze "99%
społeczeństwa to praktykujacy katolicy przyjmujacy komunie swieta co
niedziela".


Chodzi Ci o pirackie wersje katolicyzmu? Interesujace i dosc trafne ;)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Ukradziony rower
No właśnie,
przed chwilą mojemu synowi ukradziono rower - kupił sobie za pieniądze,
które dostał na I Komunię Świętą. Pomijam fakt, że złodzieja zatłukłbym
własnymi rękami na miejscu, to co teraz robić? Może wiecie gdzie próbować
szukać? Nie mogę patrzeć bezczynnie na smutek dziecka.

Marek

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Ukradziony rower


On Mon, 31 May 2004, Marek wrote:
No właśnie,
przed chwilą mojemu synowi ukradziono rower - kupił sobie za pieniądze,
które dostał na I Komunię Świętą. Pomijam fakt, że złodzieja zatłukłbym
własnymi rękami na miejscu, to co teraz robić? Może wiecie gdzie próbować
szukać? Nie mogę patrzeć bezczynnie na smutek dziecka.


Na rynku ?
Duze prawdopodobienstwo ze wlasnie tam ktos bedzie chcial sprzedac.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Ukradziony rower


No właśnie,
przed chwilą mojemu synowi ukradziono rower - kupił sobie za pieniądze,
które dostał na I Komunię Świętą. Pomijam fakt, że złodzieja zatłukłbym
własnymi rękami na miejscu, to co teraz robić? Może wiecie gdzie próbować
szukać? Nie mogę patrzeć bezczynnie na smutek dziecka.

Marek


Szukałem czterech sztuk na przestszeni kilku lat bez efektów
póki będą paserzy póty będą kradli !!
no i nasz wymiar sprawiedliwości :( martwią się tylko o ich warunki
"RESOCJALIZACJI"

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: chrzest dziecka - normalny kosciol

| Nie prosilem Ci o komentowanie mojej religijnej postawy ...
Ale prosiłeś o doradzenie czegoś, co jest niemożliwe


Jest możliwe jak najbardziej ja z żoną nie mamy ślubu kościelnego a dziecko
w przyszłym roku idzie do Pierwszej Komunii Świętej więcj jakoś mozna
prawda?

A

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: chrzest dziecka - normalny kosciol


On Fri, 23 Sep 2005, babla wrote:
| Nie prosilem Ci o komentowanie mojej religijnej postawy ...
| Ale prosiłeś o doradzenie czegoś, co jest niemożliwe
Jest możliwe jak najbardziej ja z żoną nie mamy ślubu kościelnego a dziecko
w przyszłym roku idzie do Pierwszej Komunii Świętej więcj jakoś mozna
prawda?


I chrzestni nie byli praktykujący?
Wow...

Dużo kosztowało?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Kilka refleksji na temat 1 listopada.


A przepraszam, czy cos to zmienia?! Czy jesli nawet jest normalny dzien,
to jest to powod by takie rzeczy odchodzily na cmentarzu?


Ale zrozum ze tu nie chodzi o fakty.
Chodzi o nazewnictwo.
np. postaw się a zastaw się, nazywamy komunią świętą.
a indokktrynacje + komercjalizacje na cmentarzu, nazywamy odprawianiem mszy
za zmarłych (którzy spokoju nie zaznają jeśli co 5 minut nie usłyszą ile
potrzebuje księ żulo hajzu), i już wszystko jest ok.
Mamy teraz taki fajny wiek, gdzie wystarczy zmienic czemus nazwe, i juz jest
ok! Zobacz, kurestwo juz zmienilo nazwe na sponsoring, niedługo zabójstwo
będzie murderingiem...

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: gdzie chrzciny w Gdansku
Siwy pisze:
[ciach]


Tymczasem i tak współczuję rodzicom chrzestnym. Po prostu ostatnio
zrobiła się moda kupowania mega drogich rzeczy (laptopy, quady, skutery)
dzieciom przy I Komunii Świętej. Nie wiem, ale jak ja miałem Komunie to
cieszyłem się jak głupi ze zwykłego zegarka wskazówkowego bez bajerów i
roweru Wigry 3, na które to złożyli się wszyscy goście. Teraz często
'góral' nie wystarczy, bo 'będą gadać'.


To chyba zależy od rodziny i od układów w niej panujących. Byłam całkiem
niedawno na chrzcinach (mąż był chrzestnym), potem na pierwszych
urodzinach tego samego dziecka - i festiwalu prezentów nie było. Nie
czuliśmy też absolutnie żadnej presji na dawanie drogich prezentów, mimo
że pierwsza z tych imprez była w restauracji. I nie mieliśmy przeczucia,
że jak się niewystarczająco wyprujemy na prezent, to "będą gadać".
Jeśli ktoś ma układy w rodzinie takie jak Ty opisujesz, to może po
prostu lepiej jest nie być chrzestnym?
K.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wzór warszawiaka
Lolalny Lemur pisze:

Zainspirowana niedawnym mordobiciem chciałam Was zapytać jaki Waszym
zdaniem powinien być wzorcowy warszawiak. Zostawmy na razie ile pokoleń
wstecz i czy po prawej czy po lewej - chodzi mi o mentalność. Jak
powinien odnosić się do swego miasta, do ludzi, o co dbać, na co nie
zwracać uwagi, jakie wartości wyznawać? Ot taki materialik na niedużego
flejmika ;)

LL


Statystyczny Warszawiak pochodzi z Nowej Huty, wynajmuje z pięcioma
kolegami mieszkanie jednopokojowe na Tarchominie, jeździ 14 letnim oplem
astrą, którego parkuje przed wejściem do klatki schodowej, idąc po
schodach wyciera gluty o ścianę oraz opróżnia kieszenie, puszcza sygnały
na komórkę żeby do niego oddzwonić, odżywia się klopsami ze słoika z
cebulą smażoną, wieczory spędza oglądając Polsat na 14-to calowej
plaźmie i popijając piwo Lidl z puszki. Pali papierosy Viceroy, pije
wódkę absolwent z Hoop-Colą zagryzając kiełbasą studencką po 5,99
Na ścianie ma wizerunki Jana Pawła II, pamiątkę pierwszej komunii
świętej i plakat Yamaha R1. Na pułce w folji suownik ortografjczny i
stos Superekspresów przemieszanych z Metro. Słucha RMF-FM, ma złotą
kartę Maestro Banku Spółdzielczego w Warząchwi Górnej, którą trzyma obok
grzebienia w tylnej kieszeni spodni. W Naszej Klasie ma 195 znajomych w
tym 11 z Chicago i 23 z Dublina.
cdn...
K.S.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Wzór warszawiaka
Karimba Subaluri napisał(a):


Statystyczny Warszawiak pochodzi z Nowej Huty, wynajmuje z pięcioma
kolegami mieszkanie jednopokojowe na Tarchominie, jeździ 14 letnim oplem
astrą, którego parkuje przed wejściem do klatki schodowej, idąc po
schodach wyciera gluty o ścianę oraz opróżnia kieszenie, puszcza sygnały
na komórkę żeby do niego oddzwonić, odżywia się klopsami ze słoika z
cebulą smażoną, wieczory spędza oglądając Polsat na 14-to calowej
plaźmie i popijając piwo Lidl z puszki. Pali papierosy Viceroy, pije
wódkę absolwent z Hoop-Colą zagryzając kiełbasą studencką po 5,99
Na ścianie ma wizerunki Jana Pawła II, pamiątkę pierwszej komunii
świętej i plakat Yamaha R1. Na pułce w folji suownik ortografjczny i
stos Superekspresów przemieszanych z Metro. Słucha RMF-FM, ma złotą
kartę Maestro Banku Spółdzielczego w Warząchwi Górnej, którą trzyma obok
grzebienia w tylnej kieszeni spodni. W Naszej Klasie ma 195 znajomych w
tym 11 z Chicago i 23 z Dublina.
cdn...


To chyba statystyczny Polak tak wyglada :)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: bierzmowanie na placu trzech krzyzy


chcialem tylko zapytac a tu wszyscy ze ja ie katolik do kosciola nie
chodze od 10 lat ale jak bedzie trzeba to pojde:)


Patrzac okiem normalnego czlowieka, to skoro w tym punkcie sam sie
przyznajesz, ze chodzisz "dla pokazu" to sorki, na co ci to glupie
bierzmowanie? Tez dla pokazu?
Szkoda, ze nie sprzedaja w pakietach: przy zakupie pierwszej komunii
swietej, bierzmowania i slubu - pogrzeb katolicki dostajesz w prezencie.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Bierzmowanie - gdzie? za ile?


Gdzie i jak zalatwic ten swistek do kosciola


w kosciele na pl. trzech krzyzy - zalatwiasz to prawie od reki. bierzmuja w
kazdy piatek, niczym jak w manufakturze po 100 osob na jeden raz a swistki
jakie potrzebujesz to: wazny papierek z podpisem ksiedza ze w ciagu
ostatnich kilku dni dokonales spowiedzi jesli jestes niewierzacy to masz
problem :-) a drugi papier to o ile dobrze pamietam to swiadectwo chrztu
albo pierwszej komunii swietej (nie pamietam)

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Bierzmowanie - gdzie? za ile?
Użytkownik Dziubeque napisał:


| Gdzie i jak zalatwic ten swistek do kosciola

w kosciele na pl. trzech krzyzy - zalatwiasz to prawie od reki. bierzmuja w
kazdy piatek, niczym jak w manufakturze po 100 osob na jeden raz a swistki
jakie potrzebujesz to: wazny papierek z podpisem ksiedza ze w ciagu
ostatnich kilku dni dokonales spowiedzi jesli jestes niewierzacy to masz
problem :-) a drugi papier to o ile dobrze pamietam to swiadectwo chrztu
albo pierwszej komunii swietej (nie pamietam)


O wlasnie
o to chodzilo.
Spowiedz sobie napisze na kartce a ochczony jestem

Superdzieki za info

Kris

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Bierzmowanie - gdzie? za ile?
On Fri, 05 Mar 2004 13:54:16 +0100, "kris---<kotos"


<kotos@WYTNIJ_TO_wp.plwrote:
Użytkownik Dziubeque napisał:

| Gdzie i jak zalatwic ten swistek do kosciola

| w kosciele na pl. trzech krzyzy - zalatwiasz to prawie od reki. bierzmuja w
| kazdy piatek, niczym jak w manufakturze po 100 osob na jeden raz a swistki
| jakie potrzebujesz to: wazny papierek z podpisem ksiedza ze w ciagu
| ostatnich kilku dni dokonales spowiedzi jesli jestes niewierzacy to masz
| problem :-) a drugi papier to o ile dobrze pamietam to swiadectwo chrztu
| albo pierwszej komunii swietej (nie pamietam)

O wlasnie
o to chodzilo.
Spowiedz sobie napisze na kartce a ochczony jestem

Superdzieki za info

Kris


Wymiotowac sie chce...

A.L.

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Bierzmowanie - gdzie? za ile?


1. bo dziecku sie nie odmawia
2. bo wiezy rodzinne staja sie w jakis sposob silniejsze
3. bo po chrzcinach zrobia zajebista bibe rodzinne na ktorej wodka bedzie
sie lala strumieniami
4. bo spotkaja sie na pierwszej komunii swietej i na tym rola chrzestnych
sie skonczy - niestety


5. Bo zyjemy w takim spoleczenstwie a nie innym

Kris

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: chrzciny dziecka bez slubu kościelnego - PROBLEM POMOCY

Ależ nie ma żadnego problemu, nikt nikogo nie umoralnia


nie? ;) odniosłam inne wrażenie ;)

Po co tylko robić farsę i oszukiwać siebie a przede wszystkim dziecko,


że jest chrzest i że ma rodziców chrzestnych. Po co robić farsę?


powiem Ci tak...mozesz mnie za to zlinczowac i w ogóle, ale...w dzisiejszych
czasach chrzci się dzieci, bo tak jest przyjęte...dziecko cieszy się z
pierwszej komunii świętej, ale nie dlatego, ze będzie bliżej Boga, ale
dlatego, ze dostanie nowy rower...bieżmowanie - najczęsciej decyzja jest
podyktowana tym, iż w przyszłości "mogą byc problemy" i lepiej ZAŁATWIĆ to
od razu.

i mało kto będzie się przejmował czy matka chrzestna dziecka ma ślub
kościelny czy nie, na chrzestnych wybiera sie teraz przyjaciół, kogos z
rodziny, kogokolwiek, kogo lubimy i większość, dokonując wyboru, nawet nie
zastanowi czy ów ktos ma wszystkie sprawy koscielne uregulowane - dziecko
ochrzczone byc musi, bo tak jest przyjęte, bo w przyszłości ludzie
wytykaliby je palcami, bo nie rozumiałoby dlaczego wszyscy dostali nowe
rowery a ono nie...

oczywiscie są też tacy, dla których te wszystkie sakramenty znaczą bardzo
dużo i chwała im za to ;) ale jak juz mówiłam...NTG ;)

n_d

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: chrzciny dziecka bez slubu kościelnego - PROBLEM POMOCY


n_d wrote:
powiem Ci tak...mozesz mnie za to zlinczowac i w ogóle, ale...


Nie wiem czemu imputujesz cokolwiek, nikt nie kogo nie linczuje ani nie
krytykuje tylko próbujemy coś wyjaśnić.

Ale najwyraźniej to nie trafia  -(


w dzisiejszych czasach chrzci się dzieci, bo tak jest przyjęte...


Słyszę to od 25 lat. Podobnie jak o "wierzących niepraktykujących". Oraz o
"wierze w Boga a nie w kościół". I powiem szczerze, że zdecydowanie bardziej
szanuję sąsiada, który jako zatwardziały ateista nigdy nie wstydził się pogonić
księdza na kolędzie niż ludzi okłamujących siebie.


dziecko cieszy się z pierwszej komunii świętej, ale nie dlatego, ze będzie
bliżej Boga, ale dlatego, ze dostanie nowy rower...


Dziecko cieszy się z tego co rozumie i z tego co zostanie nauczone.
W II klasie szkoły podstawowej ciężko, by rozumiało wszystko.


bieżmowanie - najczęsciej decyzja jest
podyktowana [..]
i mało kto będzie się przejmował czy matka chrzestna dziecka ma ślub


[..]

Gdybyś napisała "najczęściej ja i moim znajomi" oraz "mało kto z moich
znajomych" to byłoby chociaż prawda. A tak to jest ten trzeci rodzaj prawdy -)


oczywiscie są też tacy, dla których te wszystkie sakramenty znaczą bardzo
dużo i chwała im za to ;) ale jak juz mówiłam...NTG ;)


Ano - ponownie - EOT?

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuTemat: Masa - 10 lat?
Beno <stu@gemma.edu.plnapisał(a):


Na rowerach wozi się bagaże, dzieci w siodełkach, są ludzie gorszej
kondycji, starsi, dzieci, delikatne dziewczyny, z nadwagą, z rowerami na
cieniutkich oponach itd. Nie traktuj wszystkich rowerzystów jak
wysportowanych właścicieli górali.


Ba, wszak nie od dzis wiemy iz pospolitego "gorala" zwykle napędza Pudzian
Dominator i to tylko tuż po przyjęciu pokładów kalorii w postaci pierwszej
komunii świętej.

Pozdrawiam
Pawel

Przeczytaj więcej wypowiedzi z wątkuStrona 1 z 4 • Wyszukano 371 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4

comp
Co to jest komunikacja międzykulturowa co to jest Komunikacja miejska co to jest komunikacja społeczna Co to jest komunikator internetowy co to jest Klimatyzacja samochodowa co to jest Kreator WLAN Co to jest kod zabespieczajacy w telefonie co to jest Karta pojazdu Co to jest linia wpływu Co to jest Konferencja internetowa jak skonfigurowac telefon na wapster
jak podłączyć tube
prezenty z okazji narodzin dziecka

Cytat

Długość życia ludzkiego - to punkcik, istota - płynna, spostrzeganie - niejasne, zespól całego ciała - to zgnilizna, dusza - wir, los - to zagadka, sława - rzecz niepewna. Marek Aurelisz
De mortuis nihil nisi bene - o zmarłych dobrze albo wcale (mówić). (mówić). (mówić)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował. Derek Bruce
Actor sequitur forum rei. - dla powoda właściwy jest sąd pozwanego
A capite - od początku; od głowy.

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com